Bacaklarınız Gençliğinizi Yansıtsın: Bacak Estetiği

By 12 Mayıs 2016Genel

Bacaklarınız Gençliğinizi Yansıtsın

Yaşın ilerlemesi, kişinin kilosunda ortaya çıkan sık değişimler gibi sebepler bir süre sonra bacaklarımızın üst bölgesinde yani uyluk kısmımızda sarkma, yağlanma ve katlanmalar gibi problemli görünümler ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Bacak estetiği sayesinde ise tüm bu sorunlardan kurtulmanız ve tüm vücudunuzla uyum sağlayan, gençliğinize gölge düşürmeyen bacaklara sahip olmanız mümkün kılınmaktadır.

Bacak estetik ameliyatı sırasında liposakşın yöntemi ile cildin yağ dokusu ile cilt altında bulunan dokuya yönelik müdahaleler gerçekleştirilmekte ve bacak konturlarının estetik hale getirilmesi mümkündür. Bacak germe estetiği ise özellikle üst bacak iç kısımda aşırı sarkma olan bireyler için uygun bir işlemdir. Yine liposakşın alınan yağların ihtiyaç olan yerlere verilmesiyle estetik açıdan son derece çekici bacak görünümü sağlanmaktadır. Bir diğer yöntem olan bacak silikonu estetiğinde ise bacakların özellikle iç taraflarındaki eksiği gidermek için silikon implantlardan faydalanılır.

Bacak Estetiğinden Kimler Faydalanabilir?

Bacaklarında kontur düzensizliği, sarkmalar, kalınlık yada incelik gibi problemleri  olan ve operasyonel anlamda herhangi bir sağlık riski taşımayan herkes bacak estetiğinden faydalanabilme şansına sahiptir.

Bacak Estetiği Sonrasında İz Kalacak mı?

Genel olarak bacak germe estetiğinden faydalanmak isteyen kişilerin en çok tereddüt yaşadığı konulardan biri de operasyon sonrası ilgili bölgede iz kalıp kalmayacağı sorusudur; fakat burada esasen verilmesi gereken karar, güzel, gergin ve genç görünümlü bacaklar isteyip istemediğinizdir. Çünkü bacak germe estetiği sonrasında ortaya çıkan izler, vücut hatlarının içerisine gizlenmektedir ve başka insanlar tarafından fark edilmesi neredeyse imkânsız seviyededir.

Bunun dışında bacakları inceltmek veya örneğin diz iç tarafı gibi lokal bölgelerdeki estetik açıdan kötü duran konturları düzeltmek amacıyla liposakşın yapıldığında zaten milimetrik çizgiler şeklnde iz kalır ki bu durumda hiçkimse bu izleri farkedemez.

Yine bacak silikonu uygulamalarında iz vücut hattına saklanacağı için farkedilmesi çok zor hatta imkansız izlerden bahsettiğimizi söyleyebiliriz.

Peki, Bacak Estetiğinden Sonra Sizi Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

Bacak estetiği esnasında kullanımı gerçekleştirilen anestezi türü doğrultusunda hastanın taburcu edilme süreci değişmektedir; fakat çoğu zaman hasta 1 gece hastanede gözetim altında tutulduktan sonra taburcu işlemleri gerçekleştirilmektedir.

İyileşme evresinde, bacağınızı çevreleyen baskılı bir pansuman ile hafif morarma ve şişme olabilir. Bunlar oldukça normal durumlardır; fakat hastanın iyileşme kapasitesine göre değişim göstermekle birlikte genellikle 7-10 günlük süreçler içerisinde bu morarmalar ile şişlikler tamamen kaybolur. Dolayısıyla bu süreçte sosyal yaşamınıza ve işinize rahatlıkla dönmeniz konusunda herhangi bir problem bulunmaz. Bunun yanı sıra bacak estetiğinde çoğu zaman kendi kendine eriyebilme özelliğine sahip iç dikişlerin kullanımı tercih edilmektedir ve dolayısıyla dikiş alınma işlemleri ile uğraşmanıza da gerek kalmayacaktır.

Tüm izlerin ideal bir seviyede iyileşme gösterebilmesi ve en az görünür hale evrilebilmesi adına 3 haftalık süre boyunca strip denilen ince bantları ve sonrasında da silikonlu özel kremler kullanmanız, güneş ışığına direk maruz kalmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Bu tip konular hakkındaki gerekli bilgilendirmeler zaten doktorunuz tarafından size sağlanacaktır.

Mükemmel bacaklarla hayatınızın tadını çıkartın.(=

Soru sorun

*

Menu