Kaş Ekimi Nedir?

By 3 Kasım 2014Genel

Göz yapısını büyük ölçüde etkileyen ve bakışları ortaya çıkaran ya da silikleştiren ve yüzün genel estetiğinde önemli bir etkisi olan kaşlar, adeta giysi modasına uyumlu bir biçimde farklı şekillerde ve yoğunluklarda kullanılagelmiştir. 15. yüzyıla ait şiirlerde incecik yay gibi kaşlara vurgu yapılırken, Marilyn Monroe’nun da öncülerinden olduğu 1940-1960 yıllarında kavisli kaşlar çok moda iken bugün doğal, kalın, çocuksu kaş yapısı podyumlarda salınıyor. Yüzyılın moda kaş biçimi kalın ve yoğun olunca kaş kıl yapısı yeterince yoğun olmayanlar kozmetik uygulamalarda çözüm arıyor. Ancak geçici sonuçlar sağlayan ve genellikle doğal görünümden çok uzak olan kaş boyama yöntemleri Victoria Secret modellerinin kaş yapılarına öykünen bayanları tatmin etmeyebiliyor.

Kalın Kaş Modası

Gerçekten de insan yüzünde daha genç, daha canlı ve daha masum bir ifade sağlayan kalın ve yoğun kaşlar, bakışları güçlü ve etkileyici kılıyor. Günümüzde estetik cerrahi ve dermatoloji bilimlerinin ortak çalışmasıyla geliştirilen kaş ekimi teknikleri kalıcı olarak sağlıklı bir biçimde yoğun ya da kalın kaş elde etmeyi sağlayabiliyor.

Kremler, merhemler veya çeşitli harici uygulamaların olmayan bir kıl kökünün oluşmasını sağlayamayacağını belirten Doç. Dr. Serkan Yıldırım, kaş ekimi yöntemiyle tamamen dökülmüş kaşların çıkarılabileceğini, kaş bölgesindeki izlerin kapatılabileceğini ve istenilen kaş şeklinin kolayca elde edilebileceğini ifade ediyor.

Kaş ekimi sırasında küçük sızılar dışında ağrı olmayan işlem sonrasında uygulamanın yapıldığı alanlarda küçük pullanmalar görülse de kısa sürede geçiyor. Bir klinikte yapıldığı ve hekim gözetiminde olduğu sürece kaş ekimi hasta için son derece konforlu bir süreç sunuyor. Siz de kaş ekimi yaptırarak kalıcı bir biçimde kaşlarınızı şekillendirmenin konforunu yaşayın.

Soru sorun

*

Menu