Lazerle Sivilce izi Silme

By 26 Ağustos 2014Genel

Ergenlik döneminde değişen duygusal ve düşünsel durumlarına tepki olarak gençlerin biraz asileştiği bilinir. Benzer şekilde yine ergenlik döneminde ve sonrasında yaşamın farklı dönemlerinde değişen hormon dengelerine cildin tepkisi olarak başlayan sivilceler bazıları için nadiren görülen bir cilt bozukluğuyken bazıları için adeta kronik bir problemdir. Sebeplerine göre farklılık göstermekle birlikte sivilceler için günümüzde dermatoloji bilimi ve estetik cerrahi bilimi ortak çalışmalar geliştirerek başarılı tedavi yöntemleri sunmaktadır. Ancak sivilcelerle mücadele onlardan geriye kalan izler için de devam ettirilmelidir ki güzel ve pürüzsüz bir cilt dokusu oluşsun.

lazerle sivilce izi-

Sivilce izleri deneyimli bir estetik cerrahın başarıyla uygulayacağı lazer tedavisi sayesinde silinebilir. Lazerle sivilce izlerini silme konusunda fraksiyonel lazerden yararlanılır. Fraksiyonel lazer teknolojisinin sağladığı yüz derisinin üst katmanının buharlaştırılarak tekrar kollajen sağlayıp yenilenmesi amaçlanarak sivilce izleri temizlenir.

Sivilce izlerinizi temizletmek üzere lazer tedavisi talep ettiğinizde öncelikle sivilcelerin cildinizde oluşturduğu izlerin derinliği tespit edilmek üzere bir ön muayene yapılır. İşlem süresince önceden uygulanan ağrı kesici kremlerin ve işlem sırasında verilen soğuk hava etkisinin sayesinde ağrısız bir tedavi uygulanabilir. Özellikle belirtmek gerekir ki, 20- 30 dakika süren lazerle sivilce izi temizleme işlemi ağrısız bir uygulamadır.

lazerle sivilce izi tedavisi

Lazerle sivilce izleriniz temizlendikten hemen sonra cildinizde bir miktar ısı artışı ve kızarıklık hissetmeniz çok normaldir. Bu süreçte estetik cerrahınızın önereceği nemlendirici ile cildinizi nemlendirmeniz ve soğuk buz uygulamanız ısı hissini azaltacaktır. Kısa bir süre pullanma ve kabuklanma görülse de tüm bu uygulama tepkileri kısa sürede geçecek ve size sivilce izlerinden arınmış pürüzsüz cildinizin keyfini sürmek kalacaktır.

Lazerle sivilce izi silme tedavisi, cilt tipine ve sivilcelerin oluşturduğu izlerin derinliğine göre değişmekle birlikte, genellikle 2- 4 seansta tamamlanır. Her bir seans arasında 3-4 hafta ara verilir.

Burada eklemek gerekir ki, fraksiyonel lazer ile sivilce izi temizlemek ile lazerle yüz gençleştirme işlemi arasında farklılıklar mevcuttur. Zira sivilce izi temizlerken lazer cilt dokusunun biraz daha fazla derinine nüfuz eder.

Doç. Dr. Serkan Yıldırım tarafından draesthetic Kliniğinde uygulanan lazerle sivilce izi temizleme tedavisinde dünyanın en başarılı çözümler sunan lazer markası Fotona Er-YAG lazer kullanılarak cilde zarar vermeden sivilce izinin derinliğine kolayca inilebilmektedir.

Soru sorun

*

Menu