Yüzünüz Canlansın Işıldasın

aslında modern insan için kaçınılmaz bir uygulama olması gerekirken maalesef ülkemizde yaygın bir şekilde uygulanmamaktadır. Bu durumum sebepleri arasında kültürel farklılıklarımızın yanı sıra cilt bakımının doğru şekilde yapılmamasının doğurduğu olumsuzluklarda önemli yer tutar.

niçin yapılır?

ile cildin görmüş olduğu hasarı düzenli aralıklarla yapılacak uygulamalar ile en aza indirmek amaçlanır. Aslında adeta yaşayan canlı bir organizma olan cildimiz bu bakım ile nefes almakta ve yenilenmekte, akneve oluşumu önlenmektedir.

Cilt bakımında neler yapılır?

Profesyonel sırasında öncelikle ciltte yüzeysel bir temizlik yapılır. Ardından buhar uygulaması ile gözenekler açılır. Komedon ve siyah noktaların temizlik aşamasında ise uygulayıcının yani uzman estetisyenin becerisi büyük önem taşır. Ardından maske ve serum uygulamaları ile bakım sonlandırılır. Kullanılan maske ve serum cilt bakımının sonucunu ve ciltteki hasarın onarılmasını etkileyen en önemli aşamalardır. Kliniğimizde bu noktada Doç.Dr. tarafından seçilen dünyanın en kaliteli ürünleri ( exuviance , neostrata , activar , obagi ) kullanılır.

DNA onarıcı nasıl yapılmaktadır?

DNA onarıcı cilt bakımı aşamaları benzerdir. Farklı olarak DNA onarıcı maske ve serumlar kullanılır. Activar AC-11 kompleksi içeren bu maske ve serumlar sayesinde yüzünüzde çeşitli faktörlere bağlı oluşan DNA hasarı en aza indirilir ve böylece etkin bir anti aging uygulaması sağlanmış olur. Bakım DNA onarıcı günlük ürünlerin uygulamasına devam edildiği takdirde yaşlanmayı geciktirmek ve yavaşlatmak konusunda önemli bir adım atmış olursunuz.

İyi bir cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İyi bir için dikkat edilecek 3 temel nokta vardır. Cilt bakımının yapıldığı kurum, uygulayıcının tecrübesi ve kullanılan ürünlerin kalitesi. Kurumun temizliği, hijyenik koşullara uygunluğu ve yaklaşımı oldukça önemlidir. Uygulayıcının teknik bilgisi ve becerisi, sonucu etkileyecek önemli bir faktördür. dr. aesthetic ailesi olarak kurumsal ve bireysel anlamda sizlere en üst düzeyde hizmet vermek en temel görevimizdir. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakada bu konudaki başarımızın göstergesidir. Ürün kalitesi ve kişiye uygun seçiminin diğer bir faktör olduğunu söylemiştik. Kliniğimizde Fransız Exuviance ürünleri klasik cilt bakımında tercih edilirken, DNA onarıcı bakımda Activar AC-11 ürünleri kullanılır.

Düzenli olarak ayda bir ve profesyonel bir merkezde yapılan neticesinde canlı, parlak, pürüzsüz bir cilt görünümü sağlanırken, sarkma ve kırışıklık oluşma süreci yavaşlatılmış olacaktır. Ayrıca cildin yağ dengesinin sağlanması neticesinde akne oluşumu ortadan kaldırılır.