Işık Dolgusu

Işık Dolgusu: Yüzünüzde Gençliğin Parlaklığı

Işık dolgusu deyince insanın aklına ışık saçan enjektörler yada fosforlu malzemeleri gelebilir :), ama tabiki işin aslı hiç de öyle değil. Kullanılan dolgu malzemesi sayesinde yüzünüzde bir canlanma ve parlaklık oluşması nedeniyle bu özel dolgu Işık dolgusu olarak adlandırılıyor. Kısaca yüzde daha canlı ve daha parlak bir görünüm elde etmek için uygulanan dolguya ışık dolgusu deniyor.

Işık dolgusu nedir?

Işık dolgusunun içeriği aslında bir hyaluronik asit yapısıdır. Yani dudaklarınızın için, burun ucunu kaldırmak için, çene ucunu uzatmak için kullandığımız estetik dolguların ana maddesiyle aynı içeriğe sahiptir. Burun dolgusu, çene dolgusu, yanak dolgusu için kullandığımız malzemeler ile ışık dolgusu arasındaki fark ince bir takım detaylardan oluşmaktadır. Söz konusu farklılık malzemenin yapısında bulunan bir bileşenle ilgilidir ve yüzünüzde parlak canlı genç bir görünüme neden olur.

Işık dolgusunun farklı formları varmıdır?

2 çeşit ışık dolgusu kullanıyoruz. Bunlardan ilki, ışık dolgusu 1 olarak adlandırdığımız ürün aslında temel içeriği hyaluronik asit olan ancak yoğun bir şekilde vitamin ve anti oksidanlar ile zenginleştirilmiş ürünüdür. Bu eşsiz form sayesinde cildin bir taraftan uzun süre nemlendirilmesi sağlanırken diğer taraftan anti oksidanlar ile bir onarım ve yapılanma süreci başlatılmaktadır.

Işık dolgusu 1 nasıl uygulanır?

Işık dolgusu1, tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilir. Aynı zamanda elerinin yaşa bağlı olarak yırandığını, kırıştığı ve rengini parlaklaığını yitirdiğini düşünen hastalar için el uygulaması da mümkündür. Genellikle 2-3 haftalık aralıklarla yapılan 1-3 uygulama tercih edilmektedir. Ancak tek seanslık uygulamada da çok başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Uygulama, çok ince uçlar ile tüm yüze nokta şeklinde ürünün verilmesi şeklinde gerçekleşir.

Işık Dolgusu 1 uygulamasından sonra yüzde morluk-şişlik olur mu?

Işık dolgusu 1 uygulaması sonrasında yüzde morluk, şişme olması beklenmez

Işık dolgusu 1 diğer uygulamalarla birlikte kullanılabilirmi?

Yüzün diğer bölgelerine yapılan estetik amaçlı dolgular ve uygulamaları veya estetik yüz ameliyatları sonrasında yüzün canlanması, parlaması ve elde edilen etkinin dahada iyileşltirilmesi amacıyla kombine uygulamalar yapılmaktadır. Kliniğimde özellikle Fraksiyonel lazerle yapılan işlemleri sonrasında 1 seanslık ışık dolgusu uygulamaları ile çok başarılı sonuçlar elde edebildiğimizi söyleyebilirim.

Gözaltı ışık dolgusu / Işık dolgusu 2 nedir?

Işık dolgusu 2 olarak isimlendirdiğimiz gözaltı ışık dolgusu, yine bir hyaluronik asit formudur. Ancak göz altı bölgesine uygun şekilde yapılandırılmış özel bir formülü vardır. bu bölgede kullanılan dolguların son derece yumuşak ve akışkan olması gerekmektedir. Göz altı ışık dolgusu yada ışık dolgusu 2 bu bölge için üretilmiş olan tek olma özelliğine sahiptir.

Gözaltı ışık dolgusu ile ne yapılabilir?

Gözaltı ışık dolgusu ile, yorgun ve yaşlı görünüme sebep olan göz altı çukurluklarının görüntüsü giderilebilir, gözaltı torbalarının görüntüsü kamufle edilebilir, gözaltı morlukları hafifletilebilir.

Gözaltı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Gözaltı dolgusu mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır. Gözaltı bölgesinin hassas anatomisi nedeniyle mutlaka bir uzmanının bu dolguyu yapması önerilir. İşlem muayenehane koşullarında kolaylıkla yapılabilmektedir, özel bir kanül yardımıyla, çok az miktarlarda uygun anatomik plana verilir ve hafif masaj önerilir. Uygulama yaklaşık 10dk. kadar sürer ve işlem normal yaşama devam edilir.

Gözaltı ışık dolgusu etkisi ne kadar sürmektedir?

Gözaltı ışık dolgusunun kalıcılığı yaklaşık 12 aydır. Dolgunun etkisi geçtiğinde tekrarlayan uygulamalar yapılabilmektedir.

Gözaltı ışık dolgusu diğer işlemlerle birlikte kullanılabilirmi?

Gözaltı ışık dolgusu ile birlikte Fraksiyonel lazerle cilt gençleştirme uygulaması yapılarak gözaltı morluklar ve göz çevresi kırışıklıklar için etkin sonuçlar alınmaktadır. Diğer uygulamaları ve Botoks uygulaması sıklıkla gözaltı ışık dolgusuyla birlikte kullanıla yöntemler içerisindedir.