Ameliyatsız Burun Estetiği

By 26 Ağustos 2014Genel

İnsan anatomisi kulağa çok hoş gelmese de ırksal bazı özellikler taşır. Çok keskin olmamakla birlikte belirli coğrafyalarda yaşayan insanların ortak bazı fiziksel özellikleri vardır. Ten rengi, göz yapısı gibi çok net ve belirleyici olan fiziksel farklılar dışında genel anatomide de benzerlikler görülebilir. Örneğin Akdeniz ırkına özgü olduğu kabul edilen orta boy, geniş kalça yapısı ya da kemerli burun gibi. Ülkemiz de Akdeniz ve Orta Doğu coğrafyasına özgü fiziksel özelliklerin görüldüğü coğrafyalardan biridir. Bu nedenle kemerli burun çok yaygın görülmektedir. Benzer şekilde kemerli burunların çoğunda görülen burun ucu düşüklüğü de estetik bir problem olarak karşımıza çıkar.

Dolgu yöntemiyle burun ucunuzu kaldırabilir, burun sırtındaki eğikliği giderebilirsiniz.

Dolgu yöntemiyle burun ucunuzu kaldırabilir, burun sırtındaki eğikliği giderebilirsiniz.

Özellikle kadınların çağın estetik anlayışına uygun olarak kalkık bir burun ucu istemeleri bu amaçla estetik cerrahlara başvurmaları doğaldır. Ancak birçok hasta, burun estetiği ameliyatından korkmakta, işlem sonrasında sahip olacağı burun şeklinin kendisini memnun edip etmeyeceğine dair kaygılar yaşamakta ya da çevresinde kendisinin bir estetik müdahale geçirdiğine dair dedikodu yapılmasından çekinmektedir. Son yıllarda geliştirilen ve çok yaygın bir biçimde tercih edilerek popüler olan burun dolgusunun burun ucunu daha kalkık göstermek amacıyla kullanılması, burun ameliyatı kaygılarını yaşamadan istenilen estetik görünüme ulaşmaya yardımcı oluyor.

Burun yapınız sadece dolgu yöntemiyle daha estetik bir görünüm almaya uygun ise ve sizin beklentiniz bu yöntemle karşılanabilecekse burun dolgusu işlemi kısa süreli de olsa istediğiniz görünümü size sunabilir. Öncelikle dolgu yöntemiyle estetik uygulamalar yapma ve özellikle de burun ucu şekillendirme konusunda deneyimli bir estetik cerrah seçerek cerrahınıza beklentinizi açıkça ifade etmelisiniz. Estetik cerrahınız sizin beklentinizi anlayıp, burun yapınızı, yüzünüzle burnunuz arasındaki uyumu muayene ile inceledikten sonra size konu hakkında bilgi vererek uygulama planını hazırlayacaktır. Planlamadan bahsederken aslında sadece 5 ya da 10 dakika süren hiçbir acı ya da sızı hissetmeyeceğiniz son derece kolay, konforlu ve neredeyse hiç risk içermeyen bir estetik uygulamayı kast ediyoruz.

Dolguyla ameliyatsız burun estetiği için 6-12 gibi farklı sürelerde uygulama alanında kalabilen, belirtilen süre tamamlanırken eriyerek vücut tarafından absorbe edilen, vücut ile son derece uyumlu ve allerjik reaksiyon ihtimali yok denecek kadar düşük olan “hyaluronik asit” içerikleri kullanmaktayız. Enjeksiyon yöntemiyle burunda  tarafından belirlenen bölgelere uygulanarak burnun belirli ölçüde yeniden şekillenmesini sağlayan burun dolgusu anestezi gerektirmez. Uygulama alanına sürülen uyuşturucu kremler ve dolgu maddesi içeriğindeki anestezik ilaçlar sayesinde neredeyse hiç ağrı hissetmeden konforlu bir uygulama gerçekleştirilir. Sadece 10- 15 dakika içinde, klinik şartlarında yapılabilen, hiç iz bırakmayan bu işlemle burun sırtındaki düzeltilebilir ve burun ucu kaldırılabilir.

Sonucu geçici olsa da, ameliyat olmaktan çekinen, ameliyat öncesinde adeta bir demo görmek isteyen hastalar için kolay ve cazip bir yöntemdir. Elbette burun estetiği ameliyatından farklı olarak fonksiyonel bir soruna yani nefes alma problemi gibi sorunlara dolguyla ameliyatsız burun estetiği işleminin çözüm getiremeyeceğini mutlaka eklemek gerekir.

Soru sorun

*

Menu