Burun Estetiği İçin Doğru Doktor Seçimi

By 2 Mart 2015Genel

Burnumuzdaki kemer, eğiklik, asimetri, sarkıklık, iri burun delikleri gibi estetik sorunlar güzel yüzümüze nasıl da gölge düşürüyor. Bazen aynanın karşısına geçip burnumuzu parmağımızın ucuyla farklı şekillere sokup nasıl olmasını istiyorsak öyle hayal ediyoruz. Aslında bizim yıllarca gözümüzde büyüttüğümüz burnumuzun estetik sorunları ya da burun estetiği konusu sadece 1 ya da 2 saatte hatta bazılarımız için 10 dakikada çözülebilir cinsten. Günümüzde estetik cerrahi biliminin burun estetiğine dair sunduğu çözümler oldukça başarılı sonuçlar sunabiliyor. Burnundaki estetik probleme göre hastalar fonksiyonel ve estetik burun ameliyatı, sadece estetik burun ameliyatı, burun ucuna yönelik mini burun ameliyatı, daha önce yapılmış ve hastanın beklentisini karşılayamamış bir burun estetiğine dair düzeltmeyi kapsayan revizyon burun ameliyatı, dolgu yöntemiyle burun estetiği gibi uygulamalardan biriyle ilerleyebiliyorlar.

Morluksuz ve Tamponsuz Burun Estetiği

Günümüzde estetik cerrahi bilimi, geçmiş birkaç yıla oranla dahi büyük bir fark yaratacak şekilde gelişmiştir. Bundan birkaç yıl önce burun estetiği yaptırmış yakınlarınızın mosmor yüzü, kanlanmış gözleri ve ağrılar içinde çıkan tamponları aklınızda kalmış olsa bile kesinlikle bilmelisiniz ki bugün ağrı, morluk ve diğer rahatsız edici komplikasyonlar olmadan burun estetiği yapılabilmektedir. Burada, estetik bir sonuç için dikkat edilmesi gereken en önemli detay burun estetiği ameliyatınızı mutlaka bir estetik cerrahi uzmanının yapması ve söz konusu uzmanın iyi seçilmesidir. Kısaca, burun estetiği için hastanın beklentisini karşılayacak bir sonuca ulaşmanın temel anahtarı doğru hekimi seçmek ayrıntısında saklıdır.

Burun estetiği yaptırmaya karar verdikten sonra sizi anlayacak, beklentinizi karşılayabilecek bir hekim için arayışa başlayabilirsiniz. Burun estetiği olmak için hekim seçimi, konusunda dikkat edilmesi gerekenler ise şöyle sıralanabilir.

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Değil Estetik Cerrahi Uzmanı Tercihi

Burun estetiği yaptırmaya karar verdiğinizde estetik bir burun ameliyatı için uzman olan hekimin estetik rekonstrüktif ve plastik cerrahi alanında uzmanlığını tamamlamış bir hekim olması gerektiğini bilmelisiniz. Kulak Burun Boğaz Uzmanları burun organının fonksiyonel özelliği ve tedavisi konusunda uzman olmalarına karşın estetik cerrahi farklı bir uzmanlık alanıdır. Estetik cerrahlar, yıllar süren uzmanlık kariyerleri süresince, estetik, estetik insan anatomisi, sanat felsefesi, sosyoloji- estetik ilişkisi, insan psikolojisi ve kabul gören estetik anlayışı, estetik burun şekli gibi daha birçok konuda akademik düzeyde eğitim alırlar. Bu nedenle sizin için estetik sonuç ancak bir estetik cerrahi uzmanın elinden ve ön görüsünden çıkabilir.

Estetik Cerrahınızın Özgeçmişi

Önce hekimin özgeçmişini inceleyin. Daha önce yaptığı akademik çalışmaların ve ameliyat deneyimlerinin estetik cerrahinin hangi alanında yoğunlaştığını görün. Bir estetik cerrahın özgeçmiş bilgilerine ulaşmak için linkedin sosyal mecrasını kullanabilirsiniz. Elbette, sizin aradığınız hekim bir linkedin hesabı açtıysa.

Estetik Cerrahınızın Yanında Nasıl Hissediyorsunuz?

Estetik cerrahınızla yaptığınız ön muayenede yanında nasıl hissettiğinizi, sizi rahat ettirip ettiremediğini, sorularınızı yanıtlarken tutumunu dikkate alın.

Estetik Cerrahınızın Daha Önce Yaptığı Burun Estetiği Örneklerini Görün

Seçtiğiniz estetik cerrahın daha önce yaptığı burun estetiği sonuçlarını görün. Elbette her insanın yüzü ve burun yapısı kendine özeldir. Ancak bir estetik cerrahın estetik anlayışını anlamak için onun yaptığı ameliyat sonuçlarını görmek iyi bir araçtır.

Burun estetiği yaptırmadan önce estetik cerrahınızı tanımaya ve onun hakkında bilgi edinmeye özen gösterin ki sizi en iyi anlayan hekimle söz konusu deneyimi yaşayın.

 

Soru sorun

*

Menu