Lazer Liposakşın Sayesinde İncelin ve Sıkılaşın!

By 15 Şubat 2016Genel

“Diyet yapıyorum olmuyor! Spor yapıyorum yine olmuyor! Bu fazla yağlarla ne yapacağım ben?” diye isyan edenlerdenseniz; lazer liposakşın ile tanışmanızın zamanı gelmiş demektir. Peki nedir bu lazer liposakşının normal liposakşından farkı? Lazer liposakşının klasik liposakşına göre daha fazla yağ kaybı sağlaması, sıkılaşma oranının daha yüksek seviyede olması ve en önemlisi de iyileşme süresinin daha kısa vadeli olması gibi avantajları bulunmaktadır. Liposakşında; rahatsız edici ve bireysel yöntemlerle giderilemeyen yağ dokularının parçalanıp emilerek vücudun şekillendirilmesi durumu esastır. Lazer liposakşında ise; ilgili bölgedeki yağlar hem lazer ışınları aracılığıyla parçalanır hem de ortaya kanama ya da morluk çıkartabilecek ince damarlar bölgeden uzaklaştırıldıktan sonra yağların alınması sağlanır.

Lazer liposakşında kullanılan doğru cihazlar yardımı ile daha fazla yağ alımı sağlanabilir. Tabii burada doktorunuzun sağlık koşulları dahilinde vereceği kararın temel alınması gerektiği unutulmamalıdır; çünkü lazer liposakşın uygulamasının başarısı, iki temel etmen etrafında kendini ortaya koymaktadır. Bu etmenlerden ilki; işlemin gerçekleştirildiği cihazın gücü ve dalga boyu seçenekleri, diğeri ise elbette uygulamayı gerçekleştiren doktorun bilgi, birikim ve tecrübeleridir. 

Yukarıda da yöntemi açıklarken bahsettiğimiz gibi; işlem esnasında kanama yaratmaya meyilli ince damarların ortamdan uzaklaştırılması gerçekleştiğinden lazer liposakşın, diğer yöntemlere nazaran daha kansız bir işlemdir.

Lazer liposakşının sağladığı deri sıkılaştırıcı etki dolayısıyla sarkan bölgelerden kurtulmak ve daha toparlanmış, sıkı bir cilde kavuşmak mümkün hâle gelir.

Lazer Liposakşın Yöntemi Hangi Bölgelerde Kullanılabilir?

Lazer liposakşının cilt altı yağ barındıran ve karın, bel, basen, bacak, sırt, ayak bilekleri, gıdı, kollar gibi her bölgede uygulanabilmesi mümkündür. Bir diğer önemli avantajı da erkeklerde uygulanan jinekomasti tedavisinde de ortaya oldukça başarılı sonuçlar çıkartabilmesidir.

Lazer Liposakşın İşlemi ve İşlem Sonrası Süreç

Lazer liposakşın işlemi, kol içleri; gıdı gibi bölgeler dışında genel anestezi altında uygulanmaktadır. Operasyonunuz sonrasında alınan yağ miktarına göre bir gece hastanede yatmanız gerekebilmektedir. İlk gece hissedebileceğiniz minimal seviyede ağrılarınız olacaktır. Basit ağrı kesiciler ve serum ile bu ağrıların da önü alınabilmektedir. Ertesi gün, evinize giderken (=tabii çok uzak değilse yürüyebilirsiniz de…

Klasik liposakşına nazaran çok daha az morluka karşılaşırsınız; ancak bu morluklarda yaklaşık 10 gün içerisinde ortadan kalkmaktadır. Birkaç günlük, kısa vadeli bir istirahat sürecinden sonra ise; günlük yaşamınıza geri dönmenizde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Estetik cerrahi uzmanı doktorunuz muhtemelen size belirli bir süre boyunca korse giymenizi önerecektir.

Lazer liposakşın uygulaması gerçekleştirilen bölgelerde yağ parçalanması bir süre daha gerçekleşmeye devam etmektedir. Parçalama gerçekleşen yağlar ise; iki ay içerisinde vücut tarafından emilmektedir. Dolayısıyla üçüncü aya gelindiğinde vücut, beklenen görünümüne çok yakın bir noktaya ulaşır. Altıncı aydan itibaren ise; ödemlerin tamamen geçmiş olduğunu görürsünüz.

Soru sorun

*

Menu