Karın Estetiği ve Lipoabdominoplasti

By 19 Eylül 2016Genel

Düz Bir Karın Hayali Kuranlara…

Diyet yapıyorsunuz, spor yapıyorsunuz ama bir türlü karın bölgenizde bulunan o sarkık görüntüden kurtulamıyor musunuz? İdeal kiloda kalmak için dikkat etmenizin yeterli olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ama tüm bunları yaparken karın bölgenizde meydana gelen gevşeme ve sarkmalardan bazen kurtulamazsınız. Aslında bu konunun tek bir sebebi bulunmuyor; sık sık kilo alıp verme, hamilelik sürecinde alınan kilolar, hareketsiz bir yaşam stili gibi pek çok sebep karın bölgesinde sarkma problemi olarak yaşamınıza yansıyabiliyor. Oysa dümdüz bir karın görüntüsüne sahip olmayı; mayo, bikini ve elbiselerini gönül rahatlığıyla giyebilmeyi kim istemez ki? Bu tip durumlarda hem kişinin hareketleri kısıtlaniyor hem de yaşam kalitesinde gözlenebilir bir düşüş ortaya çıkıyor. Karın germe estetiği ile ise bu sorunlara çözüm bulmanız mümkün. Yumuş yumuş bir karınla yaşamaktan hoşlanmıyorsanız tabii…

Karın germe estetiği için iki farklı seçeneğiniz mevcut. Lipoabdominoplasti ve mini abdominoplasti, bunlardan hangisinin tarafınıza uygulanması gerektiğine ise sizin beklentilerinizi de ele alarak estetik cerrahınızın karar vermesi en doğru olan.

Lipoabdominoplasti Nedir, Mini Abdominoplasti Nedir?

Lipoabdominoplasti yani tam karın germe estetiğinin , basitçe özetlemek gerekirse karın bölgesinde esnekliğini kaybetmiş ve sarkmış dokuların yarattığı fazlalığın alinmasi işlemi uygulamaya konuyor. Temel olarak, gevşeme noktasına gelmiş olan ön karın duvarının kas yapısının düzeltilmesine dayanan bir işlem ve liposuction yoğun kullanimi söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Böylece toparlanma çok daha çabuk gerçeklesiyor.

Mini abdominoplasti yani mini karın germe ameliyatında ise; ciddi bir sarkma söz konusu olmayan durumlarda kullanılıyor. İşlem, isminden de tahmin edebileceğiniz üzere tam karın germe ameliyatına göre daha küçük bir operasyon çeşidi olarak düşünülebilir. Dolayısıyla iyileşme süreci de daha kısa sürede gerçekleşiyor.

Ameliyat Sonrası Süreç

Karın germe estetiği ameliyat sonrası tam bir iyileşme halinin ortaya konması için kişiye ve hangi karın germe ameliyatının uygulanmış olduğuna göre değişmekle birlikte, 2-4 haftalık bir süreç gerekmektedir.  Hastaların kullanması gereken bandajlar çıktıktan sonra da ameliyata özgü geliştirilmiş olan korseyi takriben 4 haftalık bir süre boyunca kullanması gerekmektedir. Ameliyat sonrası ortaya çıkan izler, görülebilir konumda olmayıp belirginliklerini kaybetmeleri 6 aylık bir süre içerisinde gerçekleşiyor.

Hayal ettiğiniz gibi dümdüz bir karın bölgesine kavuşarak, kıyafetlerinizin tadını çıkartmak da size kalıyor. (=

Soru sorun

*

Menu