Minik Bir Dokunuş! Mini Karın Germe…

By 3 Eylül 2015Genel

Gebelik ve aşırı kilo alıp vermeler sonrasında karın bölgesinde ortaya çıkan sarkmalardan mini karın germe; yani mini abdominoplasti ameliyatı sayesinde kurtulabilirsiniz.

Nasıl mı? Tüm bu sarkmalar sonucunda ortaya çıkan fazlalığı karnınızın orta ve alt kısımlarından çıkartarak karın kaslarınızın sıkılaştırılmasını sağlayan estetik cerrahi müdahaleler yöntemi ile desem. Bu sayede karnınızda var olan, her gün; “Ne giysem de şu fazlalıkları saklasam?” diye kara kara düşünmenizi sağlayan sarkık kısımdan kurtulup vücudunuzla barışabilirsiniz.

Mini karın germe ameliyatı, genellikle vücut ölçüsü ile bir problemi olmayan; ancak ne diyet ne de egzersiz ile kurtulamadıkları fazladan karın yağ dokusu ile gevşek bir karın bölgesi derisine sahip olan tüm kadın ve erkek adaylar için uygun bir estetik girişimdir. İşlem esnasında; çoğunlukla hamilelik sonrasında karın bölgesinde ortaya çıkan ve bir türlü gitmek bilmeyen tüm o sarkmalar gerginleştirilerek karın bölgesinin normal ve sıkı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olunmaktadır.

Yakın dönemde; gebelik, sıkı bir diyet gibi planlamalar yapan hastalara için ise; mini karın germe ameliyatını sonraki döneme ertelemeleri önerilmektedir; çünkü bu tip durumlar karın kaslarının tekrar gevşemesine ve sarkmalara yol açabilmekte ve sürecin başa dönmesine sebep olabilmektedir.

Mini karın germe ameliyatının, düzgün bir karın görünümüne sahip olmanız vesilesiyle özgüveninizde ciddi bir artış sağlayacağını tahmin edebilirsiniz. Ancak yine de işlem sonrası hayal kırıklığına uğramamak için mini abdominoplasti operasyonu öncesinde ne istediğinizi içtenlikle belirlemeli ve bu doğrultuda beklentinizi estetik cerrahınızla açık bir dille paylaşmalısınız ki istediğiniz sonuca uygun yöntemin mini karın germe ameliyatı olup olmadığını belirleyebilesiniz.

Mini karın germe ameliyatı, çoğunlukla genel anestezi altında yapılmaktadır ve bu sayede hasta, ameliyat sürecini hiçbir acı durumu ortaya çıkmaksızın uyku hâlinde geçirebilmekte olup; operasyon süresi 1-2 saat arasında değişim göstermektedir.

Mini abdominoplasti esnasında cerrahi işlem; kasık üzeri ve göbek bölgesi arasından bir kesi ile yapılmakta olup; karın bölgesi gerginleştirildikten ve dikişler alındıktan sonra göbek deliğiniz hafif miktarda aşağı çekilmiş bir görüntüye sahip olmaktadır.

Ameliyatınızdan sonra birkaç gün boyunca karın bölgenizde şişlikler meydana gelebilir ki bu normal bir durumdur. Estetik cerrrahınız süreç boyunca pansuman, yıkanma, günlük sosyal aktivitelere geri dönüş süresi, ağrı için takviye ilaç desteği, dikişlerin alınma süresi ve kullanmanız gereken korse seçimi gibi konularda sizi detaylı bir biçimde bilgilendirmelidir.

Mini karın germe ameliyatından sonra en geç bir 5-7 gün gibi bir süre ile günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Sonrasında ise size kalan; gülümsemek ve vücudunuzun bu yeni hâlinin tadını çıkartmak olacaktır.

#minikarıngerme #minikarıngermeameliyatı #miniabdominoplasti #minikarıngermeoperasyonu #karınestetiği

Soru sorun

*

Menu