Estetiği

Ciddi kilo kayıpları sonrasında veya ilerleyen yaş ile birlikte, uyluk dediğimiz üst bacak bölgesinde meydana gelen sarkmalar, yağ birikimleri ve katlantıların “thigh lift” olarak adlandırdığımız ve Türkçeye  estetiği olarak çevirebileceğimiz operasyonlar ile düzeltilmesi mümkündür.

Bu sayede vücudun diğer kısımları ile uyumlu, gergin ve genç görünümlü bacaklara kavuşmanız sağlanmaktadır.

estetiği nasıl yapılır?

Bacak toparlama estetiği, genel prensipleri itibariyle kol germe estetiği operasyonlarına benzerlik gösterir.

Kol germe operasyonlarında olduğu gibi, cilt, yağ dokusu ve cilt altındaki dokuya yönelik müdahaleler yapılmakta, yağ dokusu liposakşın ile uzaklaştırılmakta, fazla cilt dokusu çıkarılmakta ve cilt altı taşıyıcı doku ise gerginleştirilmektedir.

estetiği nde nereden yapılmaktadır?

ameliyatı için sarkmaların lokalizasyonu ve derecesine göre yapılacak olan kesilerin yerleri değişim gösterir, bazen sadece kasık bölgesine, bacak ile gövdenin birleştiği alanda yerleşen kesiler yapılırken, bacağın sirküler olarak gerginleştirilmesi gereken durumlarda ise, bacağın iç yüzünde dize yakın bölgeden, kasığa uzanan bir kesi yapılması gerekmektedir.

Bacek germe estetiği nin riskleri var mı?

Her cerrahi müdahalede olduğu gibi, estetiği nde genel ve yönteme özel bir takım riskler mevcuttur.

Bu risklerin ortaya çıkma ihtimallerinin son derece düşük olduğunu ancak bu risklerden haberdar olarak operasyon kararı vermeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Konuyla ilgili detaylı bilgi size operasyon öncesinde mutlaka verilecektir.

estetiği nde ameliyat sonrası dönem nasıldır?

Kullanılacak olan anestezi türüne ve yapılan işleme göre değişmekle birlikte estetiği sonrası genellikle 1 gece hastanede kaldıktan sonra ertesi gün taburcu olacaksınız.

Bu dönemde bacağınız çevresinde baskılı bir pansuman bulunacak ve bir miktar morarma ve şişme görülecektir. 1 hafta–10 gün içerisinde morarmalar ve şişlikler iyice azalmış olarak sosyal yaşantınıza, işinize dönebilirsiniz.

Genelde kendinden eriyen iç dikişler kullanıldığı için, dikiş alma işlemine gerek kalmayacaktır.

Mevcut izlerin daha iyi iyileşmesi ve daha az görünür duruma gelmesi için, 3 hafta boyunca strip dediğimiz ince bantları kullanmanız gerekecek, daha sonraki süreçte ise silikonlu özel kremler kullanacaksınız.

Güneş ışınları yara iyileşmesini olumsuz etkilediği ve daha fazla iz kalmasına sebep olduğu için, izleri güneşten korumanızı ve mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmanızı öneriyoruz.

Pek tabiî ki izlerin deri renginize dönme sürecinin 6ay-1 yıl sürdüğünü ve bu süreçte sabırlı olmanız gerektiğini tekrar hatırlatmak isterim.

Bacak germe estetiği (thigh lift) kimlere yapılmalıdır

Bacak toparlama yada inceltme estetiği bacak görünümünden, kalınlığından, sarkmalardan şikâyetçi, gerçekçi beklentilere sahip olan ve operasyona engel bir sağlık problemi olmayan her yaştan sağlıklı bireylere bacak germe estetiği yapılabilir.

Bacak germe estetiği (thigh lift) sonrasında iz kalacak?

Kol germe estetiği bölümünde bahsettiğimiz gibi, bacak germe estetik ameliyatı sonrası hastalarımızı en tedirgin eden konu kalacak olan izlerdir.

Ancak bunun bir tercih olduğunu, güzel görünümlü, sonrası sarkmış derilerden arındırılmış bir bacağa sahip olmanın, iz kalmadan imkânsız olduğunu hatırlatmak isterim.

Tabiki burada bahsedilen izlerin vücut hatları içerisinde gizlenmiş olacağının dolayısıyla farkedilmesinin çok zor olacağının bilinmesinde fayda görüyorum.