Silikonsuz Estetiği

Sarkmış ve estetik görünümünü kaybetmiş popoların yeniden şekillendirilmesi ve formuna kavuşturulması için yapılan işlemi “gluteal lift” olarak adlandırmaktayız.

dikleştirme operasyonu tek başına sadece gluteal bölgenin gençleştirilmesi ve formunun sağlanması için yapılabileceği gibi, bir tüm alt vücut şekillendirme operasyonunun bir parçası olarak da uygulanabilir ve bacak bölgesi ile basen bölgesinin gerdirilmesi, görünümünün düzeltilmesi sağlanabilir.

Diğer taraftan karın bölgesi vücut şekillendirme prosedürleri ile birlikte uygulanarak, tüm vücut şekillendirme ameliyatının bir parçası olabilir.

estetiği – popo dikleştirme estetiği nasıl bir operasyon?

estetiği operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilir. dikleştirme estetiği nde diğer yöntemlerimizde olduğu gibi, doğal vücut kıvrımlarınız içerisinden ve iç çamaşır tercihinize uygun olarak tasarlanacak bir kesi ile, sarkmış olan deri ve yağ doku fazlalıkları alınır, kalan kısım gerdirilerek ve uygun form verilerek yukarıya doğru asılır. Bazen bu doku fazlalıklarının bir kısmı popoyu dolgunlaştırmak için kullanılabilir.

estetiği – popo dikleştirme ameliyatı nda liposakşın kullanılır mı?

Vücut şekillendirme operasyonlarında liposakşın elimizdeki en önemli silahlardan birisidir. dikleştirme estetiği operasyonlarında gerektiğinde, kontur düzensizliklerini gidermek ve daha iyi bir şekillendirme yapabilmek için liposakşın ve yağ enjeksiyonu olarak adlandırdığımız “lipofilling” yöntemlerini kullanmaktayız.

estetiği – popo dikleştirme ameliyatı sonrası dönem

estetiği ve popo dikleştirme estetiği sonrasında mümkün olan en kısa zaman içinde mobilize olmanız ve gezmeye başlamanız bizim için oldukça önemli. Ameliyat sonrasında genellikle 1 gecelik bir hastane kalış döneminden sonra, dren olarak adlandırdığımız ve ameliyat sahasında birikecek sıvıları emen pompaları çekerek sizi evinize gönderiyoruz.

Karın germe operasyonlarına benzer şekilde, kıyafetlerle rahatça kullanılabilecek bir korseyi 4 hafta süreyle kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

dikleştirme estetiği sonrasında ne zaman günlük yaşantıma dönerim?

Çoğu hastamız 1 hafta içerisinde günlük yaşantılarına dönmekteler. Şişliklerin inmesi ve dokuların oturması yaklaşık 4-6 haftalık bir süreç gerektiriyor, dolayısıyla günlük sosyal aktivitelerin dışındaki ağır fiziksel aktivitelerin 4 haftadan önce başlamasını istemiyoruz.

Popo dikleştirme estetiği sonrası izler belli olur mu?

İzlerin genişlemesine engel olmak ve fark edilmeyen bir ameliyat izi bırakmak için dokular birkaç kat olarak ve özel dikiş malzemeleri ile dikilmektedir.

Dolayısıyla kalabilecek en az izin kalması konusunda gereken her türlü prosedür uygulanmaktadır, burada kişilerin kendilerine ait faktörlerinde devreye girdiği unutulmamalıdır.