Silikonla

Göğüsler gibi “popo”da cinsel kimliğin vurgulanması ve estetik bir vücut görünümü sağlanmasında önemli faktördür. operasyonlarına benzer şekilde, güzel görünümlü ve dolgun popolar elde etmek için estetiği ameliyatında bu bölgeye silikon içerikli protezler yerleştirmekteyiz. Yaklaşık 2 saat süren ve genel anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyon sonrasında, istediğiniz formda popoya sahip olacaksınız.

Silikonla büyütme sonrası iz kalırmı 

Her cerrahi operasyonda iz kalması kaçınılmazdır. Ancak diğer operasyonlarımızda olduğu gibi, silikonla büyütme estetiğinde protezi yerleştirmek için yapacağımız kesiler, vücudun doğal hatları içerisinde olacağından, bu izlerin fark edilmesi son derece zordur.

İşime ne zaman dönebilirim 

Silikonla büyütme estetiği sonrası iyileşme sürecinde protezlerin üzerine oturulmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra ise, bu konuda herhangibir kısıtlama yoktur. estetiği sonrası yaklaşık 2 hafta süreyle, sırtüstü yatılmaması ve bu dönemde ptotez üzerine basınç oluşturulmamasına dikkat edilmelidir. Yaklaşık 1-2 haftalık bir süreçten sonra normal günlük yaşantınıza ve işinize dönebilirsiniz. Ağır sportif aktivitelere ise 1 aylık bir süreden sonra başlayabilirisiniz.

Silikonla büyütme estetiği dışında başka yöntemler varmıdır ? 

Yağ enjeksiyonları veya aşırı kilo vermiş hastalarda mevcut sarkan dokunun deriden ayrılarak kalça bölgesine adapte edilmesi ile büyütme estetiği gerçekleştiriebilir.

Popo estetiği işleminin riskleri nelerdir

operasyonuna benzer şekilde, silikonla popo büyütme estetiğinde enfeksiyon, kanama, protezin yer değiştirmesi, yara problemleri gibi riskler söz konusudur, bu riskler hakkında detaylı bilgi operasyon öncesinde doktorunuz tarafından size verilecektir. Tecrübeli ellerde gerçekleştirilen operasyonlarda bu riskler ile karşılaşma oranımız yüksek değildir.