Yağ enjeksiyonuyla meme büyütme estetiği – göğüs büyütme

Genel vücut yapısıyla ve ölçüleriyle uyumlu, iri ve dik yapısı estetik açıdan beğenilen, çekici bulunan ve istenen bir fiziksel özelliktir. Karşı cinsle iletişimde, cinsel özgüven konusunda oldukça etkili bir önemi olan büyük meme yapısı, bazı kadınlar için doğuştan gelen şanslı bir genetik miras bazı kadınlar için de estetik cerrahi biliminin sunduğu başarılı sonuçlarla sağlanabilen bir tercihtir. Göğüslerinizin boyutunu değiştirmek, daha büyük göğüslere sahip olmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz estetik cerrahi uygulamalarından biri de yağ enjeksiyonu ile büyütme tekniğidir.

Yağ enjeksiyonu uzun yıllardan beri estetik amaçla kullandığımız yöntemlerden olmakla beraber,  son yıllarda yağ dokusunun içerdiği yüksek orandaki kök hücre ve büyüme faktörlerinin fark edilmesi ile oldukça önem kazanmıştır.

Özellikle anti aging amaçlı yağ enjeksiyonlarının şaşırtıcı sonuçları yanında kendinize ait doğal dokular ile (yağ enjeksiyonu) ve popo büyütme işlemlerinde olumlu sonuçlar elde edilmesi, bu yöntemlerin daha da iyileştirilmesi için yapılan çalışmalara hız kazandırmıştır.

yağ enjeksiyonu ile meme büyütme nasıl yapılır?

Yağ enjeksiyonuyla meme büyütme işleminin ilk aşaması enjekte edilecek yağın 2-3 mm’lik ince kanüller ile iz bırakmadan vücuttan alınmasıdır. Dokuyu travmatize etmeden ve yağ dokusuna mümkün olan en az hasarı vererek atravmatik yani travmaya neden olmayan liposakşın ile yağın elde edilmesi son derece önemlidir.

Elde edilen yağ dokusu santrifüj edilerek gereksiz olan kısımlar ayrıştırılır ve kök hücre ile büyüme faktörlerinden zengin olan kısmı enjekte edilmek üzere toplanır.

Yapılan çalışmalarda bu işlem sayesinde yağın erime oranının son derece azaltıldığı gösterilmiştir. Enjekte edilecek yağ elde edildikten sonra, planlanan miktarlarda dokusunun içine ve altına enjekte edilerek göğüs büyütme ve dikleştirme işlemi tamamlanmış olur.

Memeye yağ enjeksiyonunun avantajları nelerdir?

Yöntemin en önemli avantajı, vücudunuza yabancı olmayan tamamen size ait bir dokuyla büyütmenin yapılabilmesi ve bu işlem sırasında hiç iz bırakılmamasıdır.

Diğer önemli bir avantajı ise aynı zamanda yapılan liposuction ile istemediğiniz bölgelerdeki yağlardan kurtulmanız ve bu yağların istediğiniz bölgede kullanılmasıdır yani bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

yağ enjeksiyonunun dezavantajları nelerdir?

Yağ enjeksiyonuyla meme büyütme estetiği en önemli dezavantajı ya da olumsuz tarafı meme dokusuna enjekte edilen yağın bir kısmının eriyebilme ihtimalidir. Maalesef bu konuda kesin oranlar verilememektedir. Bu erime miktarını belirleyen pek çok faktör söz konusudur, ancak iyi teknik kullanılarak söz konusu erime oranı minimumda tutulabilir.

Yağ dokusunun görüntüleme tekniklerinde şüpheli imajlara yol açması diğer bir dezavantajdır, ancak görüntüleme teknolojilerindeki ilerlemeler sayesinde ve yağ enjeksiyon tekniğinin ilerlemesi ile bu konudaki problemler çözülmüştür.

Memeya Yağ Enjeksiyonu Sonrasında Hastanede Kalınırmı?

Yağ enjeksiyonuyla büyütme estetiği lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilebilir, dolayısıyla hastanede kalmanıza gerek kalmaz aynı gün hastaneden çıkabilirsiniz, ertesi gün işinize dönebilirsiniz.

Hangi Tip Göğüsler Yağ Enjeksiyonuyla Meme Büyütme İçin Uygundur?

Aşırı miktarda sarkması olmayan
Deri elastikiyeti iyi olan
Çok fazla büyütme istemeyen
Yağ enjeksiyonu için alınabilecek yağ dokusu olan hastalar bu işleme uygun adaydırlar.

Yağ Enjeksiyonu Sonrası  Günlük Hayat ?

Yağ enjeksiyonuyla meme büyütme sonrası günlük sosyal yaşantınıza çok çabuk dönersiniz. Ağır sportif aktiviteler ve egzersizler dışında bir kısıtlama yoktur. Memeye yağ enjeksiyonu yapıldıktan sonraki gün duşunuzu alabilir, kolları kullanmanızı gerektirmeyen hafif sportif aktivitelere başlayabilirsiniz.

Jinekomasti yazımızı okuyun.