ka- kald-rma

Kalıcı  Estetiği İle Çekici ve Genç Görünmek İster misiniz?

Kaş ve alın bölgesinde kişinin daha yorgun ve bitkin görünmesine sebep olan değişiklikleri enjeksiyonları ile geçici olarak giderebildiğimiz gibi cerrahi müdahaleler ile çok daha uzun süreli olarak düzeltebilmekteyiz.

Kaşların göz kapakları üzerine doğru düşmesi veya kaşların çekici görünümlerini kaybetmesi hastalarımızın sıklıkla şikayetçi olduğu durumlardandır.

Bunun yanında kaş arası bölgede derin kıvrımların oluşması, alın çizgilerinin derinleşmesi, kasların aktivitesine bağlı olarak daha kızgın, sinirli, yorgun bakışların oluşması çoğu kimsenin istemediği ve rahatsız olduğu bir durum ortaya çıkarmaktadır.

Bu kırışıklıkların giderilmesi, kaşların çekici bir görünüme kavuşması ve kızgın bir yüz ifadesi yerine, hayat dolu bir yüz ifadesi elde edilmesi, çokta zor olmayan bu cerrahi prosedür ile mümkün olmaktadır.

Kaş kaldırma estetiği nasıl bir işlemdir?

işlemi, ayrı bir prosedür olarak planlanabileceği gibi, yüz gençleştirme işleminin bir parçası olarak, yüz germe, gibi prosedürlerle gerçekleştirilebilir.

Değerlendirme sonrası sizin istekleriniz ve daha genç bir görünüm için estetik cerrah olarak bizim önerilerimiz yapılacak müdahalenin planlanmasında önemli bir rol oynamaktadır.

işlemi günümüzde endoskopik aletler yardımıyla saçlı deri içinde yapılacak çok küçük kesiler aracılığıyla veya endoskop kullanmaksızın kesisinden yada saçlı deriden yapılan birkaç cm.lik kesiler ile gerçekleştirilmektedir.

Bu sayede toparlanma süreci çok daha kısa olmakta ve gereksiz izlerden kaçınılmaktadır. Bazen sadece kaş üzerinden bir deri parçası çıkarılarak da işlemi yapılabilir.

Çok basit ve muayenehane koşullarında gerçekleştirilebilen bir işlem olması yöntemin avantajıdır. Ancak kaş üzerinde belirsizde olsa bir iz bırakılması nedeniyle çoğu hasta tarafından bu yöntem tercih edilmez.

Operasyon genel anestezi veya sedasyon altında lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir. İşlem sonrasında şişlikleri önlemek için bandaj kullanılması, başın yüksekte tutulması ve aralıklı soğuk uygulaması gerekecektir.

işlemi sonrası toparlanma süreci nasıldır?

ameliyatında yapılan işleme ve kullanılan anestezi tipine göre aynı gün veya bir gecelik yatış sonrasında taburcu olabilirsiniz. Yüz bölgesinde yapılan tüm işlemlerde olduğu gibi yüzünüzün şişmesi ve bazen morluklar olması olağandır, ancak 1-2 gün içerisinde bu şişlikler ve morluklar önemli ölçüde azalacak ve sosyal yaşantınıza dönebileceksiniz.

Kaş kaldırma estetiğinde iz kalır mı?

Yapılan her cerrahi müdahaleden sonra iz kalması kaçınılmazdır. Ancak yapılacak olan tüm kesilerin saçlı deri ve göz kapağı kıvrımı içerisinde yer alması ve özel dikişler kullanılması sayesinde yara iyileşme süreci tamamlandığında bu izlerin fark edilmesi son derece güç, hatta imkânsız olmaktadır.

Kaş kaldırma işlemi sonrasında kaşlarım düşer mi?

Kaş kaldırma ameliyatı ile, dokuların yeni yerlerine yapışmasını ve elde edilen sonuçların uzun süreli olmasını sağlayacak şekilde kaşlar askılanmaktadır, yani işlem sonucu kalıcıdır.

Kaş kaldırma estetiği ile elde edilen sonuçlar oldukça uzun süreli olmasına rağmen, yer çekimine ve yaşlanmanın getirdiği doğal biyolojik sürece hiçbir doku ve kuvvetin dayanamayacağı ve dolayısıyla elde edilen sonucun ilelebet kalıcı olmasını beklemenin, gerçekçi olamayacağı açıktır.

Kaş kaldırma işlemi dikişle mi yoksa başka materyallerle mi yapılmaktadır?

Genellikle  kaş askılama işlemi için özel dikiş materyalleri tercih etmekteyim ancak bazen kendiliğinden eriyen özel askılama aparatlarını da kullanmaktayım.

Her iki materyalinde avantaj-dezavantajları mevcuttur ve tamamen cerrahın tercihine bağlı bir durumdur, elde edilen sonuç açısından aralarında bir fark bulunmamaktadır.

İple askılama yapmadan kaş kaldırma işlemi yapılabilirmi?

Temporal lift yani şakak germe ameliyatı ile kalıcı kaş kaldırma işlemi yapılabilmektedir. Şakak germe ile yapılan kaş kaldırma işleminde saçlı deriden yapılan bir kesi ile sadece kaş bölgesi değil aynı zamanda göz çevresi bölgesindeki kırışıklıklarda tedavi edilmiş olur ve sonuç kalıcıdır.