Dikkat Etmeniz Gerekenler

1-Doktorunuzun önerdiği ilaç ve losyonları tarif edilen biçimde kullanın.
2-İlaç kullandığınız süre içinde alkol almayınız.
3-Saç ekiminden sonraki gün normal aktivitelerinize dönebilirsiniz.
4-Saç ekiminden sonraki 3-4 günlük süreçte; ağır fiziksel aktivitelerden, cinsel ilişkiden, aşırı heyecan ve stres oluşturan durumlardan uzak durun.
5- çok nadiren alın bölgenizde ödem dediğimiz hafif şişlikler olabilir. Operasyon sırasında bu şişlikleri önlemek için gereken tedbirler ekibimiz tarafından alınacaktır. Ancak bu türden şişliklerin olması halinde bölgeye soğuk kompres uygulamaları ve önerilen ilaçları düzenli kullanmanız halinde şişlikler 1-2 gün içinde kaybolacaktır. Eğer lens kullanıyorsanız işlem sonrası 1.-5. günler arasında lenslerinizi kullanmayınız.
6-İlk 3ay içinde güneş ışınlarından korunmaya özen gösterin mutlaka güneş koruyucu bir krem ve şapka kullanın.
7-Saç ekiminden sonraki 2 haftalık süreçte saçlı derinizi sürtünme, çarpma gibi travmalardan korumaya özen gösterin.
8- saçlı derinizde ekim yapılan alanda ve köklerin alındığı bölgede çok hafif sızma tarzı kanamalar olabilir. Bu çok normal bir durumdur, endişe etmeye gerek yoktur. Kanama durmadığı takdirde hafif kompres uygulamaları yapabilirsiniz ve doktorunuzu arayabilirsiniz.
9- 3.günden itibaren saçınızı size tarif edileceği şekilde nazikçe, hırpalamadan yıkamaya başlayabilirsiniz.
10- işleminden sonra ilk hafta, başınız hafifçe yüksekte sırt üstü yatınız. Yüz üstü ve yan yatma şekillerinden kaçınınız ve ekim yapılmış alanı yastığa koymayınız.