Burun Ucu Düşmesi Efsanesi

By 24 Ekim 2016Genel

Estetik burun cerrahisinden faydalanmak isteyen hemen tüm hastaların en büyük korkularından biri de bu burun ucu düşmesi meselesi. Her ne kadar artık estetik cerrahi konusunda bu tip sorunlarla karşılaşmak mümkün olmuş olsa da iyi yapılmış bir burun estetiği sonrası artık bu problemin neredeyse hiç yaşanmadığını ve tabiri caizse; adeta bir efsaneye dönüştüğünü belirtmek gerekir.

Yüzümüzün estetik açıdan en can alıcı noktalarından biri de burnumuz ve burnumuzun nasıl göründüğü de büyük ölçüde burun ucumuzun şekliyle büyük bir bağa sahip. Örneğin; düşük bir burun ucunuz varsa burun kemeri de daha dikkat çekici ve rahatsız edici bir görüntü ile ortaya çıkabiliyor. Oysaki çözüm çok basit; minik bir dokunuş, rinoplasti.

Nedir Bu Burun Ucu Düşmesi ?

Burun anatominizde bulunan kıkırdak doku, burnunuzun yapısını tutan ve destekleyen önemli bir oluşumdur ve yukarıda bahsettiğimiz gibi; artık uygulanmıyor olsa da uzun yıllar nefes alma problemlerinin çözümünde bu kıkırdak dokunun büyük oranda çıkartılmasına odaklanıldı ve sonuç; maalesef hepimizin bildiği gibi, burun yapısının bozulması ile burun ucu düşmeleri gibi olumsuz etkileri beraberinde getirdi. Fakat rinopasti konusunda yaşanan çağa uygun gelişmeler, bu yaklaşımın da değişimine sebep oldu. Bu sayede artık, estetik cerrahi teknikler yardımı ile bu önemli yapı tamamen korunarak şekillendiriliyor, hatta gerekli durumlarda güçlendirilmesi bile sağlanabiliyor.

Doğal Süreç ile Düşme Arasındaki Fark

Pek çok kişi, burun ucu düşmesi ile ameliyattan sonra devam eden doğal süreç arasındaki farkı belirleyemez ve yanlış bir fikre kapılır. Rinoplasti sonrasında ödemlerinizin olması normaldir ve bu ödemler neticesinde burun ucunda aşırı kalkıklık bulunabilir; fakat iyileşme süreci ile birlikte bu ödemler azalmaya başlar ve ilgili kalkıklık da ameliyat öncesinde planlanmış olan yerine geri iner. Bu süreci burun ucu düşmesi ile karıştırmamak gerekir. Son söz: iyi yapılmış bir burun estetiği ameliyatında burun ucu düşmesi olmaz !

Soru sorun

*

Menu