10 Dakikada Zamanı Geriye Sarın: Dolguyla Yüz Estetiği

By 29 Aralık 2015Genel

Kadınlar her yaşta güzeldir. Bu konuda söyleyecek hiçbir şeyimiz yok elbette; fakat herkesin bildiği de bir gerçek var ki o da belirli bir yaştan sonra güzelliğin kalıcılığını sağlamak için çeşitli yöntemlere başvurmanın gerekliliği… Sonuçta hiçbir şey değişimin ya da zamanda ileri doğru gitmenin yıkıcı, deforme edici etkilerinden muaf değil; buna maalesef cildimiz de dâhil. Ama estetik cerrahi alanında ortaya çıkan gelişmeler sayesinde, bu etkileri minimum seviyeye düşürebilmek de artık kendi elimizde. Mesela; ameliyatsız estetik kapsamı altında bulunan yüz dolgusu uygulamaları, anestezi, kanama, iyileşme süreci gibi olumsuz faktörlere maruz kalmadan, üstelik 10 dakika gibi minimal bir süre zarfında daha genç bir görünüme kavuşabilmeniz açısından büyük bir avantaj sağlıyor.

Estetik Yüz Dolgusu Uygulamaları Nedir Ne Değildir?

Dolguyla yüz estetiği, kısaca özetlememiz gerekirse; vücudunuzla uyum sağlayan geçici estetik dolgu ürünlerinin dokuya verilmesi yoluyla, hacim artışı ve dolayısıyla kırışıklıkların sizi mutlu edecek ve gençleştirecek bir biçimde ortadan kaldırılması işleminin genel adıdır.
Yüz dolguları uygulanması esnasında özel soğutucular ve kremler yardımıyla hiç ağrı hissetmezsiniz ve işlemin gerçekleştirilebilmesi için muayenehane koşullarında bulunmanız yeterlidir. Uygulama sonrasında bazı hastaların yüzünde, göze batmayacak kadar hafif bir şişlik ve kırmızılık durumu ortaya çıksa da bu durum 2-3 saat içerisinde tamamen ortadan kalkmakta, cildiniz yerini kırışıksız ve size kendinizi daha genç, mutlu hissettirecek bir görünüme bırakmaktadır.

Sonuçtan memnun kalınabilmesi, beklentilerin boşa çıkmaması adına estetik dolgu uygulamalarında yüzün bütününü değerlendirmek gerekir ki bu da zaten estetik bakış açısının temel prensiplerinden biridir. Hemen örnekleyelim, mesela yalnızca burun kenarı kırışıklığınızı düzelttiğimizi düşünelim, bu durumda gözaltı çukurunuz derinleşip, elmacık kemikleriniz ve orta yüz volümünüz azalmışsa ya da yanaklarınız çökmüşse; bu dolgu işleminden başarılı bir sonuç elde edilememiş demektir. Bu şekilde, yüzünüzün bir bölgesindeki kırışıkları düzeltip diğer bölgedeki kusurların iyice ortaya çıkmasını sağlayan bir yöntem maalesef daha genç görünmenize yardımcı olamaz. Dolayısıyla kliniğimizde; sizin ortaya çıkan sonuçtan, bizim de yaptığımız işten memnun kalabilmemiz açısından yüz gençleştirme uygulamaları gerçekleştirilmeden önce yüzünüzde ortaya çıkabilecek tüm olası volüm kayıpları ya da sarkma ve bozulma oranları Doç.Dr. Serkan Yıldırım tarafından dikkatlice değerlendirilir ve size uygun bir plan hazırlanır. Bu plan; sizin talepleriniz ile olası ihtimallerin gerçekçi bir birleşimi niteliği taşır.

Dolguyla Estetiği Uygulaması Neleri Kapsar?

Dolguyla yüz estetiği, cerrahi olarak bir yüzde uygulanabilecek tüm işlemleri belirli oranlarda sağlayabilecek potansiyele sahiptir. Bu işlemlerin içinde; çene ucu, elmacık kemiği dolgunluğu, gözaltı çukurları, yanak çöküntüleri, şakak çöküntüleri gibi çok geniş bir uygulama alanı bulunuyor. En güzeli de dolgu uygulamalarının süresi, 10 dakika. Düşünün, 10 dakikada yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkabilen ve yüzünüzde kusur olarak gördüğünüz; tüm orantısızlıklardan, hacim kayıplarından, sarkma, çukur ve kırışıklıklardan tamamen kurtulabiliyorsunuz. Bu, yukarıda da ifade ettiğimiz gibi çok büyük bir avantaj.

Dolguyla Yüz Estetiği Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Dolguyla yüz estetiği uygulamasında dikkat etmeniz gereken 2 önemli konu bulunuyor; bunlardan biri de doğru doktor seçiminde bulunmanız. Seçim yaparken kriterinizi; dolgu uygulamalarının yalnızca bir enjeksiyon işleminden ibaret olmadığını bilmelisiniz. Dolayısıyla yüz gençleştirme uygulamasının, iyi bir yüz anatomisi bilgisi, yüzde bulunan estetik oranlar konusunda hakimiyet ve estetik bakış açısı gerektirdiğini unutmamalısınız. Bu doğrultuda estetik dolgu uygulaması işlemlerinizi tecrübe sahibi bir estetik plastik cerrahi uzmanına yaptırtmanızı öneririz.

Gelelim karar verme aşamasında dikkat etmeniz gereken diğer konuya… Bu konu da yüzünüze uygulanacak olan dolgunun kaliteli bir marka olup olmadığına dikkat etmeniz gerektiğidir; çünkü hem sağlığınız hem de dolgunuzun kalıcılığı açısından dolgunuzun kalitesi son derece önem taşıyor.

Dolguyla Yüz Estetiği Uygulamalarının Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

Tüm işlemlerde olduğu gibi, dolguyla yüz estetiği uygulamalarının da birtakım olumsuz özellikleri bulunmaktadır. Çoğu insanın en sıkıntılı bulduğu konu, sonucun kalıcı olmaması mesela; fakat bu sorunla birlikte işlemin yalnızca 10 dakika sürdüğü, ameliyat, ağrı-acı, kanama, iyileşme süreci ve anestezi gerektirmediği ve geçici de olsa sonucun 12-18 aya kadar kalıcılık sağladığı düşünülürse bu sorun, aslında bir sorun olmaktan çıkar ve avantaja dönüşür. Nasıl mı? Diyelim ki ameliyatlı estetik uygulamalarından faydalanmak istiyorsunuz; ama cesaretiniz de yok, öyleyse dolguyla yüz estetiği deneyin ve bu geçici uygulama, sizin provanız olsun…
Unutulmaması gereken diğer bir nokta, tüm tıbbi uygulamalarda hastaların karşılaşabileceği yan etkiler dolguyla yüz estetiğinde de mevcuttur olduğudur; ancak bu etkilerin görülme ihtimali son derece düşüktür. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla yüze dolgu uygulamalarından faydalanabilir, daha genç ve dinç görünümlü bir cildin tadını çıkartabilirsiniz.

Dolgu Estetiği Diğer Estetik İşlemler İle Birlikte Kullanılır mı ?

Doğru bir estetik sonuç elde etmek için doğru olan bu işlemlerin birlikte kullanılmasıdır. Örneğin volüm eksiklikleri dolgu ile tamamlanırken, cilt elastikiyeti için radyofrekans uygulamaları, altın iğne estetiği, iple yüz estetiği ve fraksiyonel lazer işlemlerini birlikte kullanıyoruz. Hastamızın ihtiyacı olan işlemler yapıldıktan sonrada cildi parlatmak ve beslemek amacıyla somon dna sı, vitamin, hyaluronik asit içeren özel mezoterapiler kullanıyoruz.

Dolgu estetiği yüzünüzü şişirmek doldurmak anlamına gelmez !

Malesef kötü dolgu uygulamaları nedeniyle dolgu estetiği sanki yüzü doldurmak gibi algılanmaktadır, oysaki yapılan işlem yüzü şekillendirmektir, yeterki doğru hekim tarafından doğru uygulama yapılsın.

Soru sorun

*

Menu