Gözlerinizin İçi Gülsün: Göz Çevresi Estetiği

By 25 Nisan 2016Genel

Göz Çevresi Estetiği ile Gözler Üzerinizde…

Göz çevresi estetiği dendiğinde ilgili bölge, kişinin talebine ve problemine göre pek çok estetik işlemi kapsar niteliktedir. Ayrıca yalnızca estetik amaçlı uygulamaları değil, tedavi amaçlı işlemleri de kapsamaktadır ve bu sebeple estetik cerrahi alanının en önemli uygulamalarından biri olarak da değerlendirilmektedir. Göz çevresi estetiğini kapsayan uygulamalar aşağıda sıralanmış olup; konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek istemeniz hâlinde kliniğimizle iletişime geçmenizi öneririz.

Göz Çevresi Estetiği Hangi Estetik Uygulamaları Kapsamaktadır?

Göz kapağı estetiği, göz kapağı düşüklüğü ameliyatı, kaş askılama yada kaş kaldırma estetiği, şakak germe estetiği, göz altı ve çevresi kırışıklıklara yapılacak yağ dokusu enjeksiyonları, kaz ayaklarına yapılacak dolgu enjeksiyonları, badem göz estetiği, göz çevresi kırışıklıklara yapılacak lazer uygulamaları bu kapsamda değerlendirilmesi gereken estetik operasyonlardır. Bu işlemler tespit edilen problemeler  ve kişisel beklentilere uygun olarak birarada yada tek başına uygulanabilir. Genellikle bu yöntemlerin birlikte kullanılması çok daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Göz Kapağı Estetiği: Yaşlanma ya da yapısal faktörler sebebi ile göz kapaklarındaki derinin gevşemesi ve sarkması olduğunuzdan daha yorgun, yaşlı ve mutsuz görünmenize sebep olabilmektedir. Göz kapağı estetiği ile amaçlanan; göz kapaklarındaki cilt fazlalığı, gözaltı torbaları ve kas dokularındaki deformasyonların ortadan kaldırılması ve çok daha genç, fresh bakışların kazanılmasıdır.

Kaş Kaldırma: Kaş kaldırma estetiğinde ise; yine ilerleyen yaş ya da genetik sebepler doğrultusunda kaş ve alın bölgesinde oldukça yorgun ve yaşlı bir görüntü oluşmasına sebep olan deformasyonların botox enjeksiyonları ile geçici olarak ya da cerrahi işlemler ile kalıcı bir biçimde düzeltilmesi durumu esas alınmaktadır. Cerrahi kaş askılama yada kaş kaldırma işlemi özel ipler yardımıyla yada tamamen cerrahi teknikle gerçekleştirilebilir. Estetik kaş görünümü elde edilmesinde estetik cerrahi uzmanının planlaması son derece önemlidir.

Göz çevresi yağ enjeksiyonu; göz kapağı estetiğine ek olarak, göz çevresi derideki kırışıklıklar, sarkmalar, torbalanmalar ve morlukların tedavisinde kök hücreden zengin yağ dokusu enjeksiyonları son dönemlerde çok sık kullandığımız ve son derece başarılı sonuçlar elde edilen uygulamalardır. Kök hücrelerin yenilenme ve onarım yetenekleri bize gelecek için ümit verici kazanımlar sunmaktadır.

Şakak germe (temporal lift); göz kapağı estetiği ameliyatının yanısıra özellikle kaz ayakları ve göz çevresindeki yoğun doku sarkmalarında şakak bölgesinin cerrahi olarak gençleştirilmesi elde edilecek sonuçların kalıcılığı açısından önem taşır.

Göz çevresi estetiği lazer, botoks ve dolgu uygulamaları; göz kapağı estetiğiyle birlikte yada tek başına kullanılacak ameliyatsız estetik uygulamaları, hafif-orta göz çevresi deformiteleri kolayca düzeltebilme imkanına sahiptir, Botoksla oluşacak mimik kırışıklıkları giderilirken, dolgu ve lazer ile, gözaltı morluk tedavisi, kırışıklık ve çizgilerin açılması sağlanmış olur.

Badem göz ve göz kapağı düşüklüğü (ptozis) ameliyatı; göz kapağı estetiği sırasında özellikle yaşlanmayla birlikte gözüken kapak düşüklüğünün düzeltilmesi ve beraberinde göz yapısının badem göz haline getirilmesi işlemleri çoğu hastada rutin yapılan uygulamalardır.

Soru sorun

*

Menu