Örümcek ağı estetiği ve iple yüz estetiği

By 20 Haziran 2015Genel

iple yüz estetiği nasıl olurmuş ? dediğinizi duyar gibiyim. Hani bildiğimiz iplemi yani diyorsunuz  değil mi :), eh elbette bu ipler başka ipler. Öyle annemizin yırtık sökük diktiği, ipler değil. Yüz gençleştirme için hazırlanmış ipleri, özel tırtıklı iplikler olarak adlandırmak mümkün. Bu ipleri 2 temel amaçla kullandığımızı söyleyebiliriz. Birinci amacımız yüzün belirli kısımlarını yerçekiminin aksi yönde çekmek ve sabitlemek. Bu amaçla kullandığımız iplerin üzerinde özel koniler var ve örneğin orta yüzü, kaş kenarını, çene kenarını asma amacıyla bu ipleri kullanıyoruz. Belirli istikametlerde yüze form vermek için yapılan bu işleme iple yüz asma adını verebiliriz.

iple yüz estetiği için kullanılan iplerin diğer amacı ise deri altı dokuda bir yenilenme süreci başlatmak. Bu uygulamaya ise popüler olan ismiyle örümcek ağı estetiği diyoruz. Diğer yöntemden farklı olarak bu uygulamada çok daha ince tırtıklı ipler sadece deri altına bırakılıyor ve erime sürecinde bu ipler doku yenilenmesine sebep oluyor.

Örümcek ağı estetiği yada iple yüz asma işlemi yaptırmaya karar verdiyseniz sadece 30 dk lık bir süreyi bize ayırmanız yeterli. İşlem sonrasında tabiki çıkıp köşebaşında kahvenizi içebilirsiniz, yada akşam arkadaşlarınızla yemeğe çıkabilirsiniz, tamamen size kalmış :).

İyileşme sürecine neredeyse hiç ihtiyaç duymayan bu uygulamalardan nasıl bir sonuç elde edildiğinide tabiki sorgulamak gerekir. Bu yöntemlerle sizi hiçbir zaman 60 yaşınızdan 50 ye döndüremeyiz, size mucize vaad eden söylemlere asla inanmayın. Ancak 40-50 yaş arası uygulamalarda sonuçların daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Tabiki daha radikal sonuçlar isteyen ve kalıcı işlemlere ihtiyaç duyan hastalarımız içinde yüz germe, boyun germe, yağ enjeksiyonu gibi estetik cerrahi alternatifleri her zaman elimizin altında.

Beklentinize ve mevcut durumunuza göre karar sizden, keyifli ve konforlu uygulama ile sizi mutlu etmek bizden.

 

Soru sorun

*

Menu