Meme Büyütme Estetiği Hakkında Merak Edilenler

By 26 Ağustos 2014Genel

Çekici olma sıfatı bilindiği üzere daha çok yetişkin bireyler için kullanılan ve içinde biraz cinsel cazibe barındıran bir tanımdır. Çekici kadın ya da erkek tanımlarına baktığınızda ise dişilik veya erkeklik göstergesi fiziksel ve bazen de kişilik özelliklerinin öne çıkmasının konuya vurgu yaptığını görebilirsiniz. Örneğin çekici bir kadın tanımı yapıldığında, uzun saçlı, ince belli, iri dudaklı, büyük göğüslü olmak gibi bazı özelliklerin vurgulandığı dikkat çeker. Elbette kişilerin özel beğeni ve beklentileri farklılık gösterse de aslında toplumun genelinin güzel ve çekici algısı da biraz bu mantığa dayanır. Bu sebepledir ki kadınlar onların dişiliğini sembolize eden göğüslerinin belirli ve yine kişiye göre değişen ölçülerle iri olmasını arzu ederler.

meme büyütme estetiği yaşamınızda çok şeyi değiştirebilir

meme büyütme estetiği yaşamınızda çok şeyi değiştirebilir

Kişinin vücut ölçülerine uyumlu oranda iri göğüsler vücudun daha çekici görünmesine, giysilerin daha iyi taşınmasına, vücut proporsiyonu denilen yapının daha estetik bir görünüme kavuşmasına ve elbette daha dişi, daha kadınsı bir çekiciliğin sağlanmasına yardımcı olur. Her yetişkin erkek ve kadının katılacağı bu estetik özelliğe dair kadınların destekli sutyen kullanmak, sutyen içine dolgu yapmak ya da bikini veya yazlık giysiler içinde öz güvenini yitirmek hissine kapılarak vücudunu gizlemek gibi yöntemleri vardır. Oysa son yıllarda estetik cerrahi biliminin sağladığı başarılı göğüs büyütme estetiği ameliyatları sayesinde çok kısa sürede, zahmetsizce istenilen göğüs ölçülerine kavuşmak mümkün.

Dünya genelinde çok sık yapılan ve hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu estetik ameliyatlardan olan silikon meme ameliyatı yöntemiyle asimetrik göğüs yapıları da düzeltilebilmektedir. Meme büyütme estetiği sayesinde göğüslerinizin daha iri görünmesi, göğüslerinizde çeşitli nedenlerle oluşan deformasyonun giderilmesi ve doğuştan ya da sonradan oluşan meme asimetrisinin ortadan kaldırılması mümkündür.

Kısa sürede günlük yaşamınıza dönebileceğiniz meme estetiğinde silikon meme protezleri nin göğüs dokusu altına yada göğüs kası altına yerleştirilmesi söz konusudur. Bu amaçla kullanılan meme silikonları hakkında kamuoyundaki yanlış kanının aksine silikonların kanser riski taşıdığına dair hiçbir bulgu yoktur.

Doç. Dr. Serkan Yıldırım, yaptığı meme büyütme ameliyatlarında dünyanın en çok tercih edilen meme silikonu markaları olan Allergan ve Mentor ürünlerini kullanıyor.

Meme büyütme estetiği hakkında hastaların genellikle göğüslerim hangi ölçülerde büyüyebilir, meme büyütme ameliyatından sonra iz kalır mı, slikon taktırdıktan sonra bebek emzirebilir miyim, meme büyütme ameliyatı sonrası canım acır mı, meme büyütme estetik ameliyatı anesteziylemi yapılıyor, göğüs silikonu kanser yapar mı gibi soruları olduğunu belirten Doç. Dr. Serkan Yıldırım, tüm sorularınızın yanıtlarını www.youtube.com/user/draesthetic videosunda veriyor.

Soru sorun

*

Menu