Meme Büyütme Operasyonu: Yuvarlak Silikon mu Damla Silikon mu?

By 12 Nisan 2017Genel

Meme büyütme operasyonu şüphesiz en çok silikon ile meme büyütme şeklinde yapılmaktadır. Hem sağlıklı hem de olumlu sonuçlar ortaya koyarken uzun süre boyunca bu sonuçları korumaya devam edebilmesi silikon ile meme büyütmenin bu kadar sık tercih edilmesinin en önemli sebeplerindendir.

Peki, Silikonlar Kaç Çeşit?

Meme silikonları iki çeşit şekle sahiptir. Yuvarlak silikon ve damla silikon. Yuvarlak silikonlar şekil itibariyle yarım bir küreyi andırır. Damla silikonlar ise; yuvarlak olanlara nazaran alt kısmı daha dolgunken, üst kısmı daha basık bir yarım küreye benzer. Aslında burada olay, hangisinin daha iyi olduğundan ziyade hangisini seçmenin sizin için daha uygun olacağı sorusudur. Bu seçimi yaparken şunlara dikkat etmeliyiz: Göğüs derisi ve kasının kalınlığı, omuz ve meme başı arasındaki mesafe, boyunuz, meme dokunuzun ne kadar sarkmış olduğu, daha önce geçirmiş olduğunuz meme operasyonları ve son olarak da elbette tercihleriniz. Seçim yaparken bu kriterler dikkate alındığı takdirde sonuçta memnun olma kat sayınız da o denli artacaktır.

Yuvarlak Silikon Ne tip Avantajlar Sağlar?

Yuvarlak göğüs silikonu, memenin üst kısmını daha iyi doldurduğundan süngerli sutyen kullanma çilesine artık gönül rahatlığı ile son verebilirsiniz.

Dekolteden hoşlanıyorsanız yuvarlak silikon tam size göre bir tercih olacaktır, diyebiliriz.

Meme dokunuz yeterli miktardaysa yuvarlak silikon tercihi daha makul bir seçim olabilir.

Meme sarkması durumundan şikayetçiyseniz ve toparlamayla birlikte meme büyütme yapılacaksa, yuvarlak silikonu tercih etmek çoğu zaman yerinde olacaktır.

Damla Silikon Ne Tip Avantajlar Sağlar?

Göğüs kafesi deriniz ve kasınız zayıf, göğüs kafesiniz de uzun ise, aynı zamanda da çok doğal bir görünümden yanaysanız damla silikon seçimi sizin için meme büyütme operasyonu planlamasında daha yerinde bir tercih olacaktır diyebiliriz tabiki istisnalar herzaman mevcut.

Meme derinizde sarkma varsa ve meme toparlama estetiği taraftarı değilseniz, damla silikon memeyi daha iyi toparlamaktadır. Bu da güzel bir meme şekli sonucunu doğurmaktadır.

Tüm bunlar doğrultusunda elbette seçim için en önemli kriter ise; estetik cerrah profesyonel bakış açısından yararlanmak olmalıdır.

Meme Büyütme Operasyonu İle Birlikte Yağ Enjeksiyonu

Meme estetiği için amacımız herzaman doğallığı sağlamak olduğuna göre, yağ enjeksiyonları bize bu noktada büyük olanaklar sunmaktadır. Tek başına yağ enjeksiyonuyla meme büyütme yapılabileceği gibi, özellikle silikonla meme büyütme operasyonu yaptığımız durumlarda, sınırlı miktarda yapılan yağ enjeksiyonu çok doğal bir meme estetiği görünümü sunmaktadır.

Soru sorun

*

Menu