Meme Dikleştirme Ameliyatı

By 4 Mayıs 2016Genel

Mutsuz ve Sarkık Göğüslere Elveda

Zamana yenik düşen her şey gibi ilerleyen yılların bir sonucu olarak göğüslerimiz de bu nahoş durumdan nasibini alıyor ve dikliğini kaybederek sarkmaya başlayabiliyor. Hele de iri göğüslere sahipseniz bu sarkmalar oldukça rahatsız edici bir noktaya varabiliyor. Fakat kimsenin üzülmesine gerek yok, meme dikleştirme estetiği var!  Meme dikleştirme estetiği, çeşitli olumsuz koşullar doğrultusunda formu bozularak sarkmaya başlamış olan memelerin daha dik ve daha estetik bir biçimde istenilen görünüme ulaşmasına yardımcı olan cerrahi bir süreçtir. Hemen belirtmeliyiz ki; meme dikleştirme ameliyatı sırasında meme dokusu ile ilgili bir eksiltme yapılmadığından ilgili operasyonlar meme başı hissinde herhangi bir probleme sebep olmamaktadır; dolayısıyla emzirme problemleri de çoğu zaman görülmemektedir.

Meme dikleştirme ameliyatı, çoğunlukla genel anestezi altında ve takriben 1,5-2 saati bulan süre zarfında gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sonrasında istenilen meme formunun kalıcılığını korumasına yardımcı nitelikte özel sutyen kullanımı gerekmektedir. Hasta, 1 geceyi hastanede gözetim altında geçirdikten sonra, yapılan kontroller doğrultusunda taburcu edilmektedir.  Ameliyat gerçekleştikten 2 gün sonra genelde sosyal yaşama dönüşün önüne geçen tıbbi bir engel bulunmamaktadır. İşlerinize dönmeniz içinse 1 haftalık bir istirahat sürecine ihtiyacınız olacaktır ki ağrılı bir çalışma süreci geçirmek durumunda kalmayasınız.

Meme Dikleştirme Estetiği Sonrası İz

Meme dikleştirme estetik ameliyatı sonrasında ortaya çıkan izlerin bölgesi ve uzunluğu, meme dokusunda oluşan sarkmanın derecesi, uygulama gerçekleştirilecek olan cildin kalitesi gibi faktörler doğrultusunda değişim göstermektedir. Ortaya çıkan izler ise; iyileşme sürecinin tamamlanması ile birlikte yine cildin tipi ve iyileşme potansiyeline göre değişim göstermekle birlikte çoğu zaman kimsenin kolayca fark edemeyeceği çok ince belirsiz çizgiler şeklinde olmaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı ve Silikon Protez

Meme dikleştirme estetiği ve meme büyütme estetiği bir arada gerçekleştirilmek istendiğinde ya da meme dokusunun hacim anlamında yetersiz bulunduğu durumlarda, meme dikleştirme estetiğinin yanı sıra silikon içerikli meme protezlerinin kullanımı da mümkündür. Bu durumda meme dokusu toparlanır, meme başı yeni yerine alınır ve hacim sağlamak için silikon implant kullanılır.

Meme Dikleştirme Estetiği ve Yağ Enjeksiyonu

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz hacimsel problemlere meme dikleştirme ameliyatı sırasında çözüm olarak silikon protezlerin yanı sıra yağ enjeksiyonu kullanımı da mümkündür. Memeye yağ enjeksiyonu için kişinin kendi vücudunda bulunan yağ dokusundan faydalanılmaktadır ki bu da yöntemi son derece güvenli kılmak anlamına gelmektedir. Burada kişinin karar vermesi gereken tek durum, yağ enjeksiyonu ile gerçekleştirilen meme büyütme işleminde tekrarlıyan uygulamalara ihtiyaç olabileceğini kabul etmek olacaktır.

Soru sorun

*

Menu