Meme Küçültme Estetiği İhtiyaçtır !

By 2 Ekim 2015Genel

Meme Küçültme Estetiği ve Merak Ettikleriniz

Normalden büyük göğüslere sahip olmak kadınlar için her zaman bir avantaj olmayabilir. Kadınlar bu tip durumlarda hem sağlık açısından hem de manevi açıdan bazı problemler yaşayabilmektedir. Vücut ölçülerinizin taşıyabileceğinden daha büyük ölçüde göğüsler, sosyal yaşamınızda sıkıntı yaratabilir, sizi fiziksel acıya maruz bırakabilir. Büyük memeler; bel ağrısına, el bileklerinde ağrıya, sırt ve boyun rahatsızlıklarına ve meme altlarında aşırı terleme sebebi ile pişik ya da enfeksiyon gibi problemlere yol açmaktadır.

Büyük göğüslerin sebepleri arasında; kalıtsal özellikler, hormonal gerekçeler, aşırı kilo ya da hamilelik sonrası verilemeyen kilo gibi gerekçeler gösterilebilir.

Meme küçültme estetiği, yukarıda bahsettiğimiz gibi durumlar yaşayan kadınların yaşadığı rahatsızlıkları gidermek amacı ile gereğinden fazla göğüs yağları ve derisinin alınarak göğüs ölçüsünün vücuduna uygun boyuta getirilmesi işlemidir. Uygulama esnasında; meme dokusunun küçültülmesin yanı sıra bu fazla doku ile ortaya çıkmış olan meme sarkması da giderilmektedir. Bu sayede, uygun ölçüde ve daha sıkı bir meme oluşturulmaktadır.

Meme küçültme estetik ameliyatı öncesinde; doktorun uygun görmesi durumunda mamografi ve ultrasonografi yapılabilmekte olup hastanın; yüksek tansiyon, sigara, kullandığı ilaçlar, şeker hastalığı gibi durumlara sahip olup olmadığı estetik cerrah tarafından bilinmesi gereken durumlardır.

Meme küçültme estetiği, genel anestezi altında yapılmaktadır ve süresi planlanan teknik ile göğüsün büyüklüğü doğrultusunda değişmekle birlikte yaklaşık 2-3 saat aralığında değişim gösterebilmektedir. İşlem sonrasında 1 gece hastanede kalmanız yeterli olmaktadır. 4 haftalık süreç içinde 2 pansuman yapılmakta ve taşıyıcı sütyenler yardımı ile şişliklerin azaltılması sağlanmaktadır. Ameliyattan 5-7 gün sonra günlük yaşamınıza ve sosyal aktivitelerinize geri dönebilirsiniz; ancak 1 ay kadar süre ağır fiziksel faaliyetlerden kaçınmanız (ağırlık çalışmak gibi) gerekmektedir. Meme ve çevresinde ortaya çıkan şişlikler ise; takriben 4 hafta sonunda tamamen geçmektedir. Meme küçültme estetiğinde ertesi gün banyo yapabilirsiniz, kullandığımız özel pansuman malzemeleri size bu konforu sağlar. Göğüsleriniz ise; 3-6 ay sonunda tamamıyla doğal bir görünüme kavuşur.

Meme küçültme estetik ameliyatı ayrıca meme dokusunun miktarında yarattığı azalma dolayısıyla hastada meme kanserine yakalanma ya da meme kanseri gelişme riskini de en aza indirmek gibi bir avantaja sahiptir.

Meme küçültme estetik ameliyatı geçiren kadınlar doğumdan sonra bebeklerini emzirmeleri konusunda genellikle bir sıkıntı yaşamamaktadır; fakat yine de meme küçültme estetik operasyonu için karar vermeden önce yakın zamanda çocuk sahibi olmak ve bebeğinizi emzirmek gibi bir planınız varsa bu durumu estetik cerrahınız ile ayrıntılı bir biçimde değerlendirmeniz daha sağlıklı bir yaklaşım olacaktır.

Unutmamak gerekir ki; meme küçültme estetiği, fiziksel aktivitelerinizi ve sağlığınızı kısıtlayan durumlarda bir lüks değil, hem fiziksel hem de psikolojik sağlığınız açısından ihmal etmemeniz gereken bir uygulamadır.

Göğüs küçültme estetiği sonrasında hem daha güzel ve estetik görünümlü bir göğüse kavuşursunuz, hemde iri göğüslerin size yarattığı pekçok sağlık problemi ve psikolojik sıkıntıdan kurtulmuş olursunuz. İstediğiniz tişötü giyebilmek, sütyen seçiminde rahatça davranabilmek, sırt ağrılarından kurtulmak hiç kimse için lüks değil bir ihtiyaç olsa gerek. Göğüs küçültme estetik ameliyatının konforunu yaşayın, çünkü tek bir yaşamınız var !

Soru sorun

*

Menu