Selülit Savaşını Kazanıyoruz !

By 21 Temmuz 2016Genel

Selülitlerden Kurtulmanın Şimdi Tam Sırası!

Her yaz aynı işkence değil mi? Hoşumuza gitmese de kış mevsimlerinde kıyafetlerle bir nebze kapatabildiğimiz bölgesel yağ fazlalıkları ve selülitlerimizden kabul edelim ki yaz aylarında kaçış yok! Güneşin, tatilde denizin tadını çıkartabilmek varken bu problemle baş etmek zorunda kalanlarımız sürekli çözüm aramak zorunda kalırken bir yandan da keyfi kaçıyor. Peki, bu sorunun çözümü yok mu? Var aslında. Sorunun çözümünün başında açıkçası bu tip problemler yaşıyorsak öncelikli olarak yaşam tarzımızda birtakım sağlıklı değişimler yaratmak geliyor; çünkü selülit ve bölgesel yağlanmanın başyardımcıları yanlış beslenme biçimi, az sebze meyve tüketimi, un; tuz ve şekerin sık kullanımı ve spor ve egzersize gereken önemin verilmemesi gibi başlıklarla karşımıza çıkıyor. Oysa yaşam biçiminde bu tip bir değişim gerçekleştirilmediği takdirde herhangi bir uygulama ile selülit ve bölgesel yağlanmaya çözüm aransa bile çoğu zaman sonuç hayal kırıklığı ile sonuçlanan bir zaman-para israfına dönüşecektir.

Bu konuda anlaştıysak gelelim kliniğimizde bölgesel incelme ve selülit probleminizden sizi nasıl kurtarabileceğimiz konusuna… Biz Dr. aesthetic ekibi olarak bu soruna yaklaşım için başarılı sonuçlar veren iki temel yöntem kullanmaktayız; Mezoterapi ve Venüs Freeze (darbeli magnetik akım ve multipolar radyofrekans)

Venüs Freeze Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

Günümüzde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde pek çok cihaz kullanılmaktadır fakat Venüs Freeze, multipolar radyofrekanks ve darbeli magnetik akım uygulamasında varılmış olan son noktadır ve tüm Avrupa ülkelerinde en sık tercih edilen cihazlardan biridir. Venüs Freeze’nin çalışma prensibi, yağ dokusunun eritilmesi ve bu esnada da derinin sıklaştırılması esasına dayanmaktadır. Cihaz, selülit tedavisi; bel, karın, basen bölgesinde ortaya çıkan yağlanmanın eritilmesi; bacak ve kol inceltme; liposakşın sonrasında kontur düzeltilmesi ve deri sıkılaştırılması gibi pek çok durumun tedavisinde başarı ile uygulanabilmektedir.  Selülit tedavisi, genel olarak haftada iki seans olmak üzere toplam 8-10 seanslık uygulamalar şeklinde gerçekleştirilmektedir ve ilgili bölgeye göre değişim göstermekle birlikte seans süresi 30 – 45 dakikalık zaman dilimlerine sahiptir. Temel olarak bir el aparatının sorunlu bölgede gezdirilmesi yoluyla gerçekleşmektedir ve uygulama esnasında hasta,  ısı artışı dışında hiçbir ağrı ya da acı hissetmemektedir. Venüs Freeze’nin en mükemmel özelliğinin ise ortaya çıkan sonucun uzun süreli kalıcı nitelik taşıması olduğunu belirtmeden geçmemekte fayda var.

Mezoterapi – Lipoliz Uygulaması Nedir?

Mezoterapi – Lipoliz uygulaması, ilgili bölgedeki yağların eritilmesi maksadına uygun olarak ve çok ince iğne uçları yardımı ile yağ kırma ve deri sıklaştırma özelliği taşıyan moleküllerin pek çok noktadan deri altına verilmesi yolu ile gerçekleştirilmektedir. Genellikle 6-8 seanslık uygulamalar ile ve bu ilgili moleküllerin etkisine dayanarak sonuca başarı ile ulaşılmaktadır. Yöntem oldukça güvenli olmakla birlikte kliniğimizde de tüm dünya tarafından kabul görmüş ve sıklıkla tercih edilen markalı preparatların kullanımına önem verilmektedir.

Ayrıca her biri tek başına başarılı sonuçlar elde etmede uygun olmakla birlikte Venüs Freeze ve mezoterapinin gerekli görülen durumlarda kliniğimizde Doç. Dr. Serkan Yıldırım tarafından geliştirilmiş protokoller ile bir arada kullanımı da sağlanabilmektedir.  Bu sayede, “Hoşçakalın selülitler, yaşasın bölgesel incelme!” diyerek yazın, güneşin, hatta tüm günlerin tadını gönül rahatlığı ile çıkartabilirsiniz.

Soru sorun

*

Menu