Silikon Estetiği – Yuvarlak mı ? Damla mı ?

By 12 Ocak 2016Genel

Meme Büyütme Ameliyatı İçin Hangi Silikon

Memelerinizin istenilen boyut ve diriliğe ulaştırılabilmesi, asimetrik meme ölçülerinin düzeltilebilmesi ve elde edilen başarılı sonucun kalıcılığını koruyabilmesi adına en sık tercih edilen teknik, silikonla meme büyütme tekniğidir.

Bu silikon protezler ise; başlıkta da bahsettiğimiz üzere, damla meme silikonu ve yuvarlak meme silikonu olmak üzere 2 farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Yuvarlak silikon protezler, yapı itibariyle bir yarım küreyi andıracak biçimde tasarlanmışlardır. Damla silikon protezlerde de yapı yine bir yarım küre biçimi esas alınarak tasarlanmıştır; ancak bu silikonların alt kısmı daha dolgun ve üst kısmı da daha basıktır.

Peki hangi silikonu tercih etmeliyiz?

Öncelikle, iki silikon çeşidinin de kendine has birtakım avantajları bulunmaktadır, bu noktada meme büyütme estetiğiiçin seçim yaparken belirleyici olacak olan kriterler; göğüs derisi kalınlığı, meme dokusu kalınlığı, silikon yapılacak olan göğüs kafesi yapısı, meme dokusundaki sarkma düzeyi, meme başının pozisyonu ve tabii en önemlisi de hastanın tercihi, beklentisi şeklinde özetlenebilir. Tercihleriniz ve bu kriterleri ne derece sağlayıp sağlamadığınız, hekiminizin uzman görüşü ve estetik bakışı ile birleştirilerek size en uygun silikon şeklinin belirlenmesi iyi bir göğüs büyütme estetiği için en sağlıklı yaklaşım biçimi olacaktır.

Birazcık da silikon şekillerinin kendilerine özgü avantajlarından bahsedelim:

Yuvarlak Silikon

Süngerli sütyen giymekten hoşlanmıyorsanız; dekolte seviyorsanız, memenin üst kısmını doldurması sebebiyle yuvarlak silikon meme büyütme ameliyatı için daha ideal bir seçim olabilir. Memelerinizde sarkma varsa; ilgili derinin toplanması işlemi esnasında yuvarlak silikon tercih edilmesi silikon estetiği sonrası ortaya daha diri bir görünüm çıkmasına yarayacaktır. Çok aktif spor yapıyorsanız, damla silikonun “çok düşük” dönme riskini dahi göze almak istemiyorsanız tercihiniz yine yuvarlak silikondan yana olmalıdır. Son olarak, daha önce silikonla meme büyütme gerçekleştirilmiş ise; yuvarlak silikon seçimi, olası riskleri azaltmak anlamında daha uygun bir seçim olabilir.

Damla Silikon

Deri altı yağ dokusu son derece yetersiz çok zayıf, meme dokus minimal olan, göğüs kafesi uzun hastalarda tercih edilmesi daha doğal görünüm sağlamaktadır. Dekolte görünümü yerine daha olağan meme görünümü tercih eden hastalarda silikon estetiği için seçim damla silikon lehine yapılmalıdır.

Damla ve yuvarlak, iki silikon şekli için de tüm bu kriterler baz alınarak gereken değerlendirme yapıldıktan sonra, istemiş olduğunuz ölçü, dekolte bölgesinin duruşu hakkındaki beklenti ve talepleriniz dikkate alınarak meme silikonunuzun şekli ve büyüklüğü belirlenecektir.

Yani silikon ameliyatı için heriki silikonuda kullanmak ve hastaya göre tercih yapmak bir estetik cerrahi uzmanı için olmazsa olmazlardan birisidir.

Son olarak meme büyütücü krem, meme büyütücü masaj, meme büyüten bitkisel ilaç, meme büyütme hapı vs gibi sadece zamanınızı ve paranızı çalacak sahte yöntemlerden uzak durarak, bu konuda bilimsel yöntemler olan yağ dokusuyla meme büyütme yada silikonla meme büyütme yöntemleri konusunda mutlaka bir estetik cerrahi uzmanına başvurmaktan ve bilgi almaktan asla kaçınmamanızı hatırlatarak bu haftaki yazımızı sonlandırıyorum.

Soru sorun

*

Menu