Yaz Geliyor, Kol Sarkması Korkulu Rüyanız mı ?

By 27 Mart 2017Genel

Yaz geliyor, cemrenin düşmesiyle birlikte güneş hafiften yüzünü göstermeye başlamışken biz de gözlerimizi yazlık kıyafetlerimize doğru çevirmeye başladık bile. Ama bazen çevirdiğimiz gözlerimizi devirmek zorunda kalabiliyoruz. Neden mi? Askılılar, elbiseler derken bir bakıyoruz ki her şey iyi hoş fakat bir de şu kol sarkması olmasa…

Kol bölgesinde bulunan deri ve deri altı dokusu diğer bölgelere kıyasla daha gevşek olduğundan zaman içinde yaşanan ciddi kilo artış ve azalışları, yaş ilerlemesi ya da zamana bağlı olarak, elde olmayan genetik faktörler vesilesiyle kol sarkmaları ve yağ birikimleri meydana gelebilmektedir.

Ne Yapmalı?

Bu tip durumlarda, eğer siz de kol sarkması ve yağ birikimlerinden şikâyetçiyseniz bir çözümünüzün de olduğunu unutmayın: Kol Germe Estetiği! Çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilen kol germe estetiği için uygulamada ortaya çıkacak kesi ve bölgenin uzunluğu elbette kişinin sahip oldu deformitenin derecesine göre değişim göstermektedir. Kol germe estetik ameliyatı, liposakşın, fazla derinin alınması ve destek dokunun sıkıştırılması ile cildin gergin bir yapıya kavuşturularak işlemin sonlandırılması olmak üzere üç safhadan oluşur. Derinin kalitesine bağlı olarak bazen liposakşın yada lazer lipoliz yada vaser tek başına yeterli gelebilirken bazen destek olması açısından kol germe estetiğine de ihtiyaç duyulabilmektedir. Liposakşını, kol toparlama estetiği yardımcı öğesi olarak kullanmamızın sebebi, daha az kanama yaratmasının yanı sıra daha fazla dokunun çıkartılmasına da destek olmasıdır. Liposakşının tek başına kullanımı ise daha genç yaştaki sınırlı bir hasta sayısında mümkün olmaktadır.  Estetik cerrahi uzmanı doktorunuzun yapacağı muayene sonrasında hangi yolun izleneceğine sizinle karşılıklı planlama sonucunda karar verilmesi en doğru yol olacaktır.

Kol Germe Estetiği Sonrası Sizi Neler Bekler?

Kol germe ameliyatı sonrasında bir süre boyunca kolunuzda gerginlik hissedeceğiniz ve kolunuzdaki bandaj ile kolunuzu kalp seviyesinden yüksekte tutmanızı gerektiren bir dönem geçireceksiniz. Kulağa hoş gelmese de bu süreç, kol sarkması nedeniyle yapılan işlem sonrasındakolunuzda oluşacak şişliğin kıssa sürede inmesini sağlamak için gereklidir. 10 günlük bir süre boyunca operasyon bölgesini zorlama ihtimali olan aktivitelerden kaçınmalısınız. Biz, kliniğimizde farklı bir surum söz konusu olmadığı takdirde ameliyat esnasında gizli dikiş kullanmayı tercih etmekteyiz ve dolayısıyla dikişlerin alınması gibi uğraşla karşı karşıya kalmazsınız.

Kol germe estetiği dendiği zaman en çok tereddüt yaratan şeylerden biri de ameliyat sonrasında ortaya çıkan izlerdir. Elbette bu izlerin ne derece uzun olacağını belirleyecek olan deformasyonun boyutudur ve sonuç herkes için aynı gelişmemektedir. Ancak önemli olan bu izlerin görünmeyecek bir biçimde koltuk altına ve kol altına gizlenmesi şeklinde planlamayı gerçekleştirebilmektir. Ayrıca izler, yaklaşık 1 yıllık bir süre içerisinde belirginliğini yitirerek ten renginize daha yakın bir noktaya gelmektedir. Buradaki tercih elbette, kol sarkması ve onun sebep olduğu sıkıntılarla yaşamaktansa görünmeyen ve zaman içinde belirginliğini yitiren bir izle yaşamanız arasında sizin tarafınızdan yapılacaktır.

Soru sorun

*

Menu