Yüze Yağ Enjeksiyonu İle Gençleşin

By 27 Temmuz 2015Genel

Yüz bölgesinde ortaya çıkan yaşlanmaya dayalı sarkma, derinleşme, doku kaybı, çökme gibi olumsuz durumlarda yüze yağ enjeksiyonu uygulamaları ile yüz gençleştirme yönünde son derece etkili ve doğal görünümlü sonuçlar alınabilmektedir.

Yüze yağ enjeksiyonu, yani otojen yağ grefti uygulaması; vücudunuzun farklı bir bölgesinde (karın, basen, bacak vs) bulunan yağın alınarak içerisinde bulunan birtakım hücrelerden arındırıldıktan sonra yüzünüzde dolgunlaşmasını ve yenilenmesini istediğiniz bölgeye enjekte edilmesi yoluyla işleyen bir süreçtir. İşlemin amacı yaşlanmayla oluşan hacim kaybını gidermenin ötesinde, kök hücre tedavisinin sağladığı cildi gençleştirme, yenileme potansiyelinden faydalanmaktır.

Yüze yağ enjeksiyonu işlemi; şakaklara, göz çevresine, dudak, yanaklar ve elmacık kemikleri üzerine, ağız çevresine, alın ve burun sırtı, çene ucu ve çene konturuna uygulanabilmektedir.

Yüze yağ enjeksiyonu uygulamasının en büyük avantajı, enjekte edilmek için kullanılacak olan yağın varsa fazla kilo barındıran vücut bölgelerinden alınarak uygulanmasıdır. Bu sayede; yüzünüzde genç ve dingin bir görünüm elde etmenizin beraberinde sizi rahatsız eden kilolarınızdan da kurtulma imkânı elde etmiş olursunuz. Uygulamanın, yalnızca kişinin kendi dokusundan faydalanılarak yapılabilmesi hastayı alerjik reaksiyonların olumsuz etkisinden de korumaktadır.

Yüze yağ enjektesi esnasında hasta, çoğunlukla ağır sedasyon etkisi altında bulundurulmaktadır. Bu sebeple işlem gerçekleştirilmeden en az 4 saat önce hasta yeme-içmeye son vermelidir. Sigara kullanımı, dokuya tutunması gereken kök hücreden zengin yağ dokusu miktarında ciddi bir düşüş sağladığından ameliyat öncesinde ve sonrasında sigara kullanmamanızı önermekteyiz. Uygulama, işlemin uygulanacağı bölgeler doğrultusunda değişim gösterebilmekle birlikte yaklaşık 1-2 saat sürmektedir.

Yüze yağ enjeksiyonu uygulamasının gerçekleştirildiği gün hasta evine gidebilmektedir. İlk bir hafta boyunca yüzde; hafif ödem, morarmalar ve şişlikler oluşması normal olmakla birlikte bu durum yaklaşık 10 gün içerisinde kaybolacak ve yaklaşık 15 gün içerisinde de yüzünüz istemiş olduğunuz görüntüye sahip bir hâle gelecektir.

Bu noktadan sonra size düşen; yumuşak, pürüzsüz ve daha az kırışık barındıran bir yüz ile önünüzdeki uzun yıllar boyunca gülümsemenin keyfini çıkartmaya devam etmektir.

#yüzeyağenjeksiyonu #otojenyağgrefti #yüzeyağdolgusu #kökhücredolgusu

Soru sorun

*

Menu