Yaz Gelmeden Meme Estetiği

By 8 Mayıs 2017Genel

Meme estetiği artık pek çok kadının sıklıkla başvurduğu estetik operasyonlardan biri. Peki, nedir estetik meme ve neden meme estetiğine ihtiyaç duyarız? Hamilelik sonrası sarkma ve hacim değişimleri, meme asimetrileri, normalden büyük ya da küçük memeler gibi pek çok faktör insanların meme estetiğine yönlenmesini sağlayabilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı

Normalden küçük göğüslere sahipseniz, giydikleriniz sizi tatmin etmiyorsa bu operasyon tam size göre!

Meme büyütme estetiği için kullanılan güvenli meme silikonları, meme başı ve meme altından yapılan minik kesiler yardımıyla yerleştirilmektedir. Meme silikonu için; yuvarlak, damla şekilli ve pürüzlü ya da düz yüzeye sahip çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin size uygun olduğuna ise doktorunuzla birlikte talepleriniz doğrultusunda karar vermeniz daha doğru olacaktır.

Meme Küçültme Estetiği

Meme küçültme estetiği, çoğu zaman estetik amaçların dışında, daha çok kişinin yaşam kalitesini arttırmak amacıyla başvurulan yöntemlerdendir. Çoğu kişi için büyük göğüs, sanılan konforun aksine fiziksel aktivitelerde sorun yaşanmasına ve sıklıkla sırt ile bel ağrılarına yol açmaktadır. Meme küçültme operasyonu için meme gelişiminin tamamlanmasının beklenmesi çoğu zaman en doğru seçenektir.

Meme küçültme ameliyatı ile göğüs bölgesinde bulunan fazla meme dokusu alınır ve vücuda uygun, estetik açıdan da göze güzel gelecek bir meme görünümü ortaya çıkartılır.

Meme Dikleştirme Estetiği

Hamilelik ve sonraki süreçte vücuda olan etkileri ya da yaş ve yerçekiminin vücudumuza etkisi gibi sebeplerle zaman içerisinde sarkma noktasına gelen, şekli bozulan, elastikiyetini kaybeden göğüsler için ise; meme dikleştirme operasyonu önermekteyiz.

Meme dikleştirme operasyonu, meme küçültme estetiğine nazaran çok daha küçük çaplı ve kolay bir operasyondur. Meme dikleştirmede, meme başının etrafındaki koyu renkli halkanın boyu küçültülürken meme dokusuna da şekil verilir. Bazen meme silikonu yardımıyla meme dikleştirmenin yanında hacim de arttırılabilmektedir. meme dikleştirme ameliyatı sonrasında bir daha göğüsleriniz sarkmayacak diyebiliriz. meme dikleştirme operasyonundan kısa süre sonra gebelik gibi bir planınız varsa operasyonu doğum sonrası bir sürece ertelemeniz daha doğru olabilir.

Meme estetiği hakkında daha detaylı bir bilgi almak istiyorsanız sizleri kliniğimize bekleriz.

Soru sorun

*

Menu