Göz Kapağı Estetiği ve Kaş Askılama Tekniği

By 24 Nisan 2017Genel

Yaşlılık, vücuda bir bütün olarak geri döner. Örneğin 30’lu yaşlarda alın ve kaş bölgemiz, yer çekiminin de etkisi ile aşağı doğru sarkmaya başlar ve sonuç olarak ortaya üst göz kapağı bölgesinin yığılması gibi bir durum çıkar. Daha ileri seviyedeki yaşlarda ise; üst göz kapağı kaslarının gevşemesiyle ilgili bölgedeki sarkma daha da artar. Bazen de tüm bunlar genetik mirasa bağlı olarak –düşük kaş problemi gibi- maalesef erken yaş dönemlerinde ortaya çıkabilmektedir.

Tabii bu durum yalnızca üst göz kapağı için geçerli değildir. Yaşlanmanın ve yer çekiminin olası etkilerinden alt göz kapağı da payını alır. Burada ise alt göz kapağı derisi incelirken, kaz ayakları baş göstermeye başlar, torbalanmalar ortaya çıkar, göz yaşı oluğu belirginleşir. Alt göz kapağı için özellikle ışık dolgusu yada yağ enjeksiyonları sayesinde son derece başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu problemlerden kaş ile ilgili olanlardan şakak germe yada kaş askılama ile kurtulmak mümkün. Böylelikle daha çekici bir görünüm elde ederken yaşlanma belirtilerinden de arınmış olursunuz. Yöntemin en önemli avantajı oldukça basit bir uygulama olmasından geçmektedir. Uygulama, göz kapağı estetiği kesisinden ya da saçlı deriden yapılan minik kesiler yardımı ile gerçekleştirilmektedir ve operasyon, genel ya da lokal anestezi altında kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bazen bu hastalarımızı tedirgin etse de sonuç, bundan çok daha mükemmel bir sahneyi ortaya çıkarttığından çoğu kişi bunu düşünerek vakit kaybettiğine pişman olarak işlemin tadını çıkartır. Zira bu iz, saçlı deri altında ya da göz kapağı kıvrımı içerisinde kaldığından başkaları tarafından görülebilmesi son derece imkânsız bir iz olacaktır. Kaş askılama işleminin her zaman ameliyatla olması gerekmez bazen botoks yardımıyla yada iple yüz askılama yöntemlerine başvurarak ofis koşullarında göz çevresi estetik işlemlerini başarıyla gerçekleştirebiliriz.

Kaş askılama sonrasında oluşabilecek şişlikleri önlemek amacıyla doktorunuz;  bandaj kullanmanızı, kafanızı yüksek bir pozisyonda tutmaya özen göstermenizi ve ara ara soğuk uygulamalar yapmanızı isteyebilmektedir.

Süreç sonunda, uygulama esnasında gerçekleştirilen anestezi türüne göre aynı gün ya da ertesi gün taburcu olma süreciniz tamamlanmaktadır. 1-2 günlük bir süre içerisinde yüzünüzde oluşan tüm morluk ve şişme belirtileri geçecektir, siz de rahatlıkla sosyal yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Göz kapağı estetiği ve kaş askılama tekniği kalıcı birer uygulamadır; ancak elbette ilerleyen yıllarla birlikte belli bir değişim de söz konusu olabilmektedir.

Soru sorun

*

Menu