Yüzünüz Canlansın Işıldasın

Cilt bakımı aslında modern insan için kaçınılmaz bir uygulama olması gerekirken maalesef ülkemizde yaygın bir şekilde uygulanmamaktadır. Bu durumum arasında kültürel farklılıklarımızın yanı sıra cilt bakımının doğru şekilde yapılmamasının doğurduğu olumsuzluklarda önemli yer tutar.

Cilt bakımı niçin yapılır?

Cilt bakımı ile cildin görmüş olduğu hasarı düzenli aralıklarla yapılacak uygulamalar ile en aza indirmek amaçlanır. Aslında adeta yaşayan canlı bir organizma olan cildimiz bu bakım ile nefes almakta ve yenilenmekte, akneve oluşumu önlenmektedir.

Cilt bakımında neler yapılır?

Profesyonel cilt bakımı sırasında öncelikle ciltte yüzeysel bir temizlik yapılır. Ardından buhar uygulaması ile gözenekler açılır. Komedon ve siyah noktaların temizlik aşamasında ise uygulayıcının yani uzman estetisyenin becerisi büyük önem taşır. Ardından maske ve serum uygulamaları ile bakım sonlandırılır. Kullanılan maske ve serum cilt bakımının sonucunu ve ciltteki hasarın onarılmasını etkileyen en önemli aşamalardır. Kliniğimizde bu noktada Doç.Dr. tarafından seçilen dünyanın en kaliteli ürünleri ( exuviance , neostrata , activar , obagi ) kullanılır.

DNA onarıcı cilt bakımı yapılmaktadır?

DNA onarıcı cilt bakımı aşamaları benzerdir. Farklı olarak DNA onarıcı maske ve serumlar kullanılır. Activar içeren bu maske ve serumlar sayesinde yüzünüzde çeşitli faktörlere bağlı oluşan DNA hasarı en aza indirilir ve böylece etkin bir anti aging uygulaması sağlanmış olur. Bakım sonrası DNA onarıcı günlük ürünlerin uygulamasına devam edildiği takdirde ve yavaşlatmak konusunda önemli bir adım atmış olursunuz.

İyi bir cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İyi bir cilt bakımı için dikkat edilecek 3 temel nokta vardır. Cilt bakımının yapıldığı kurum, uygulayıcının tecrübesi ve kullanılan ürünlerin kalitesi. Kurumun temizliği, hijyenik koşullara uygunluğu ve yaklaşımı oldukça önemlidir. Uygulayıcının teknik bilgisi ve becerisi, sonucu etkileyecek önemli bir faktördür. dr. aesthetic ailesi olarak kurumsal ve bireysel anlamda sizlere en üst düzeyde hizmet vermek en temel görevimizdir. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakada bu konudaki başarımızın göstergesidir. Ürün kalitesi ve kişiye uygun seçiminin diğer bir faktör olduğunu söylemiştik. Kliniğimizde Fransız ürünleri klasik cilt bakımında tercih edilirken, DNA onarıcı bakımda Activar AC-11 ürünleri kullanılır.

Düzenli olarak ayda bir ve profesyonel bir merkezde yapılan cilt bakımı neticesinde canlı, parlak, pürüzsüz bir cilt görünümü sağlanırken, sarkma ve kırışıklık oluşma süreci yavaşlatılmış olacaktır. Ayrıca cildin yağ dengesinin sağlanması neticesinde akne oluşumu ortadan kaldırılır.