Mini Abdominoplasti (Mini Estetiği)

Klasik abdominoplasti estetiğinde göbek deliğinin altındaki fazla sarkmış deri alınır, göbek deliğinin yeri değiştirilir ve karın kaslarını sıklaştırma işlemi göbek deliğinin hem altı hem üstünde yapılır.

Mini  işleminde ise klasik işlemine göre çok daha sınırlı bir müdahale söz konusudur. Bununla beraber klasik yöntemin minisi olması nedeniyle, iyileşme çok daha çabuk olmakta, hastanede kalmayı gerektirmemektedir.

Hangi hastalar mini karın germe – abdominoplasti estetiğine uygundur?

Göbek deliği altında ılımlı bir sarkması olan ve göbek deliği üzerinde herhangi bir gevşeklik ve sarkma yada kontur düzensizliği problemi olmayan adaylar bu yöntemden faydalanabilirler.

Mini abdominoplasti tekniğinde yapılan işlemler nelerdir?

Mini karın germede, genital bölgede planlanan çok kısa bir kesiden girilerek göbek deliğine kadar olan doku kaldırılır, ancak göbek deliğinin yeri değiştirilmez. Göbek deliğinin altındaki alanda kas sıklaştırma işlemi yapılır ve son olarak fazla olan deri çıkartılır. Böylece gergin, düz ve güzel bir karın görünümü oluşur.

Mini işleminin klasik yönteme göre avantajları nelerdir?

Mini ameliyatında çok kısa bir iz kalır. Hatta sezeryan izi varsa, bu iz içinden girilerek bu işlem tamamlanabilir. Göbek deliğinin yeri değişmez. Mini karın germe sonrası aynı gün hastaneden çıkarak günlük yaşama dönülebilir. Klasik karın germede olduğu gibi uzun süreli korse kullanımı gerekmez. İşlemden sonraki gün normal yaşamınıza dönebilirsiniz.

Mini işlemi karnımdaki tüm çatlakları giderir mi?

Mini işlemiyle karnınızdaki çatlaklar ve deformasyonun büyük bir kısmı giderilir. Ancak çok yaygın bir alanda çatlak varsa tamamen giderilemeyebilir.

Mini ile göbek deliği üzerindeki alanda sıklaştırma yapılamaz mı?

Son yıllarda endoskopik teknik ile birlikte mini ameliyatında göbek deliği üzerine sıklaştırma işlemi yapılması mümkün olmuştur. Ayrıca mini karın germe sonrası uygulaması ile dışardan sıklaştırma yapılabilmektedir.

Karın germe ve karın estetiği yazımızı okuyun.