Penis büyütme estetiği : Penis uzatma ve penis kalınlaştırma

Toplumun cinselliğe bakış açısındaki gelişimle birllikte cerrahi uygulamarında artış görülmeye başlanmıştır. Penis uzatma ve penis kalınlaştırma operasyonları aslında mikropenis olarak isimlendirilen ve hormonal bir takım patolojilere bağlı olarak gelişen durumlarda endikasyonu olan bir işlemdir. Ancak hastaların tıbbi olarak penis büyütme işlemlerine ihtiyaçları olmamasına rağmen sadece kendi isteklerinden dolayı penis uzatma ve penis kalınlaştırma işlemi yapılabilir.

Penis uzatma yada penis kalınlaştırma erken boşalmayı önler mi?

Penis büyütme kesinlikle erken boşalma gibi cinsel problemlerin tedavisi için uygulanacak bir işlem değildir.

Ereksiyon problemleri penis büyütme ile giderilebilir mi?

Ereksiyon problemleri ya da impotens dediğimiz durum, penis kalınlaştırma ya da penis uzatma cerrahisi ile tedavi edilemez. Bu konuda mutlaka bir psikiyatri ve üroloji ön muayenesi önerilir.

Penis büyütme ameliyatı sex hayatına psikolojik olarak bir katkı sağlar mı?

Cinsel problemi olan kimselerde penis büyütme ameliyatı sayesinde sekonder kazanımlar olabilir. Böylece  yaşadıkları psikolojik problemin çözümüne katkı sağlanabilir. Ancak kesinlikle penis büyütme operasyonları tek başlarına bu problemin çözümü için kullanılamaz.

Penis büyütme ameliyatları kimlere yapılır?

Penis uzatma ya da penis kalınlaştırma ameliyatından beklentisi gerçekçi olan, yaşadığı birtakım cinsel problemlerin çözümünü sadece bu ameliyattan beklemeyen, ruhen ve fiziksel olarak sağlıklı olan bireylere yapılabilir.

Penis uzatma ameliyatında kaç cm civarında bir uzama sağlanabilir?

Penis uzatma ameliyatında maksimum 1,5-2 cm lik bir uzama sağlanabilir. Bu uzama esasen ereksiyon sırasında belirginleşecektir. Klasik penis uzatma operasyonlarında pudental liagaman adı verilen bir bağ kesilmektedir, ancak bu bağın kesilmesi penisin ereksiyonda aşağı bakar duruma gelmesine sebep olacağından, Doç.Dr. Serkan Yıldırım penis uzatma ameliyatlarında bu bağı kesmeden işlem yapmaktadır. Böylece elde edilen uzama daha az olmakta ancak penis uzatmanın dezavantajından kaçınılmaktadır.

Penis kalınlaştırma nasıl yapılır ?

Penis kalınlaştırma ameliyatında kullanılan 2 temel yöntem vardır. Deri altı dermis ve yağ dokusu bütün olarak alınıp penis etrafına sarılabilir veya yağ dokusu kanüller yardımıyla liposakşın yöntemiyle alınır ve özel işlemlerden geçirilerek penis etrafına enjekte edilir. Tüm vücutta olduğu gibi bildiğimiz güvenilir maddesi bizzat kişinin kendi dokularından elde edilen yağ dokusudur.

Penis kalınlaştırma yönteminde kalınlaşma sağlanır?

Penis kalınlaştırma ameliyatı nda 0,5-1,5 cm arasında bir kalınlaştırma sağlanması mümkündür.

Penis kalınlaştırma işleminin dezavantajları varmıdır ?

Deri altı dokusunun bütün olarak alındığı işlemde popo altı yada kasık bölgesinde iz kalacağı için Doç.Dr. Serkan Yıldırım penis kalınlaştırma ameliyatında genellikle kök hücreden zengin yağ enjeksiyonunu tercih etmektedir. İz konusunda çekincesi olmayan hastalarda ise dermis ve yağ dokusunun bütün olarak kullanılması mümkündür.

Penis büyütme sonrasında iz kalır mı?

Penis kalınlaştırma ameliyatı eğer yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılırsa neredeyse hiç iz kalmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Penis uzatma nde ise penisin vücutla birleştiği yerde ön ve arka kısımda çizgi şeklinde iz kalacaktır, bu izler zamanla ten rengine döneceği için farkedilmeleri çok zordur.

Penis büyütme ameliyatı sonrası ereksiyon ya da ilişki yasaklanır?

Ameliyat sonrası ertesi gün hasta taburcu edilir, peniste şişlik ve morluk olabilir. Penis büyütme ameliyatı sonrasında 4 hafta süreyle ilişki önerilmez. İdrar yapma ile ilgili herhangi kısıtlama yoktur.

Penis başı yani glans penis de büyütülebilir mi?

Penisin uç kısmı eriyen hazır dolgular veya yağ enjeksiyonu ile büyütülebilir. bu bölgeye kullanılacak dolgunun yaklaşık 12-18 ay kalıcılığı vardır. Penis başına yapılan uygulamasının taktil duyuyu azaltarak erken boşalma tedavisinde başarılı sonuç verdiği bilimsel olarak gösterilmiştir.