Bizim İçin Kıymetlidir!

hangi hastalıklar ile ilgilenir?

Elleri ilgilendiren tüm doğumsal bozukluklar (parmak fazlalıkları, parmak eksiklikleri, yapışık parmaklar, parmak kısalıkları vb…), sinir sıkışmaları, travmalara bağlı tendon , sinir, damar yaralanmaları, travmalara bağlı tam veya kısmi uzuv (parmak , el, kol) kopmaları, el içerisindeki kemik kırıkları, bilim dalı içerisinde tedavi ettiğimiz hastalıklar arasında yer alır. Sinir yaralanmalarına bağlı gelişen problemlerin tendon transferleri ile düzeltilmesi, elde görülen tümörlerin çıkarılması, enfeksiyonların tedavi edilmesi, doku kayıplarının onarılması, el cerrahisi uygulamalarımız içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. Ellerinizin sizin için ne kadar ne değerli olduğunu bilmekteyiz ve bu alandaki en zor ameliyatları, dünyanın en ileri merkezlerindeki başarı oranları ile gerçekleştirmekteyiz. Ellerinizi lütfen bu konuda deneyimli bir El Cerrahisi Uzmanına emanet edin.

ameliyatları sonrasında fizik tedavi önemlimidir?

ameliyatları sonrasında fonksiyonun yeniden kazanımı için fizik tedavi uygulamaları son derece önemlidir. Başarılı bir sonuç elde etmek için rehabilitasyon sürecine azami uyum gösterilmesi gerekir.

Yapışık parmak “sindaktili” ne zaman yapılmalıdır?

uygulamaları içerisinde önemli bir yer tutan sindaktili ameliyatlarının, çocuğun el becerileri ve el gelişimi tamamlanmadan gerçekleştirilmesi faydalı olur. Ancak burada sindaktilinin derecesi ve el kullanımına engel olup olmadığı mutlaka değerlendirilerek karar verilmelidir.

el-cerrahisi
ilgi alanına giren bazı ameliyatlar?

-her türlü doğumsal el anomalileri

-“sindaktili”

-“polidaktili” fazla parmak

-parmak yokluğu

-yanığa bağlı sekeller

-elde gelişen tümörler

-el,

-tendon, sinir, damar yaralanmaları

-el, parmak kopmaları

-

-sinir sıkışmaları

-tendon sıkışmaları

-tetik parmak