Göğüsleriniz Sütyensiz de Diri Durabilir: Göğüs Dikleştirme Estetiği

Göğüslerin zamanla dik görünümü kaybetmeye başlaması kadınlar için önemli bir estetik sorun olabiliyor. Özellikle de nispeten iri göğüslü kadınlarda zamanla oluşan ve giderek artan sarkmalar, ciddiye alınması gereken bir özgüven depresyonuna yol açabiliyor. Diri, dik ve vücudun bütünüyle orantılı memeler, gençliğin ve güzelliğin ilk göstergelerinden biri olduğuna göre kadınların sarkık göğüsleri için endişe duymaları da çok normaldir. Bu konuda sevindirici olan ise bilimi, estetiği alanında günümüzde hasta için çok konforlu bir ameliyat ve ameliyat sonrası süreç sunarken çok başarılı sonuçlar elde edebilmektedir. Göğüslerinizin sarktığını düşünüyorsanız bu konunun sizi uzun süre üzmesine izin vermek yerine dikleştirme estetiği hakkında bilgi almak üzere bilimine güvenin.

Göğüs dikleştirme estetiği ameliyatlarında, hamilelik, emzirme, kilo kaybı ve ilerleyen yaşa bağlı olarak formu bozulan ve yer çekiminin etkisiyle aşağıya doğru yer değiştiren dokusu ve meme başı, yeniden şekillendirilmekte, daha dik, dolgun dolayısıyla daha estetik bir meme görünümü elde edilmektedir.

Meme estetiği ameliyatlarında dokusundan herhangi bir eksiltme veya çıkarma işlemi yapılmadığı için, meme başının duyusunda azalma ve emzirme ile ilgili sıkıntılar çok daha az görülmektedir, ancak bir hekim olarak eklemeyim ki, her zaman risk vardır.

 Göğüs dikleştirme estetiği sonrası iz kalır mı?

Göğüs dikleştirme estetiği yada göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında kalacak izler en çok merak edilen konulardan birisidir. Burada dokusunun sarkma derecesi ve cilt fazlalığının miktarı ile cilt kalitesine bağlı olarak kullanılacak yöntem değişmekte, dolayısıyla da kalacak olan izin lokalizasyonu ve uzunluğu farklılık göstermektedir.

küçültme ameliyatlarına benzer şekilde, göğüs dikleştirme estetiği sonrasında sadece başı etrafında yerleşen bir iz kalabileceği gibi, meme başından aşağı doğru dik olarak uzanan ve bazense meme altı olukta yatay bir seyir gösteren bir iz kalabilir.

Bazı durumlarda meme dikleştirme estetiği sadece silikon ameliyatıyla gerçekleştirilebilir, böylece meme altında kimsenin farkedemeyeceği 3-4 cm lik incecik bir çizgi kalacaktır.

Bu izlerin yara iyileşme süreci tamamlandığında, cilt tipine ve kişisel özelliklere bağlı olarak değişmekle birlikte, kolayca fark edilemeyen izler olacağı unutulmamalıdır. Dolayısıyla sizlere tavsiyem, ameliyat sonrası elde edilecek meme formu ve bunun kalıcılığının, kalacak olan izlerden çok daha önemli olduğunu unutmamanızdır.

Göğüs dikleştirme ameliyatı öncesi hazırlık dönemi?

Meme dikleştirme ameliyatları öncesinde ilerideki mamografi değerlendirmeleri için baz oluşturması açısından, mamografi ile göğüslerin değerlendirilmesi önemlidir.

Bunun dışında tüm operasyonlar için geçerli olan tahliller ve anestezi muayeneniz ameliyat öncesinde detaylı olarak yapılacaktır. Ameliyat öncesi dönemde, kullanmakta olduğunuz ilaçlar, bitkisel ürünler vs hakkında doktorunuzu bilgilendirmeniz ve eğer kullanıyorsanız e naz 5 gün öncesinde sigarayı kesmeniz son derece önemlidir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası nasıldır?

Göğüs dikleştirme estetiği genel anestezi altında gerçekleştirilmekte ve yaklaşık 1,5–2 saat sürmektedir.

Meme dikleştirme estetik ameliyatı sonrası, şişlikleri azaltmak ve iyileşme döneminde meme formunun korunmasına yardımcı olmak amacıyla özel sutyen ile ameliyathaneden çıkacaksınız ve 1 gece misafirimiz olduktan sonra, ertesi gün kontrolleriniz yapılarak taburcu edileceksiniz.

Ameliyat sonrası dönem ile ilgili tüm bilgiler size detaylı olarak verilecektir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında ne zaman sosyal yaşantıma dönebilirim?

Bu süreç kişiden kişiye değişmekle birlikte, herhangi bir problem söz konusu değilse ameliyat sonrası 2.günden itibaren sosyal yaşantınıza dönmenizde tıbbi açıdan bir engel bulunmamaktadır.

Genelde hastalarımız sonrasındaki 1 haftalık bir istirahat döneminden ardından işlerine veya sosyal yaşantılarına tam olarak dönebilselerde, 3. günden itibaren işine dönen hastalarımız da mevcuttur, önceden bahsettiğimiz üzere, burada ağrı eşiği gibi kişisel faktörler ve kullanılan yöntem önemli rol oynamaktadır.

Meme dikleştirme ameliyatlarında silikon protez kullanılır mı?

Meme dokusunun hacim olarak yetersiz kaldığı veya meme dikleştirme estetiği ile birlikte meme büyüklüğünün artırılmasının istendiği durumlarda, dikleştirme işlemi ile birlikte silikon veya serum içerikli meme protezlerinin kullanılması gerekebilir.

Detaylı bir muayene ve inceleme sonrasında, talepleriniz dikkate alınarak size bu durum hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Yağ enjeksiyonuyla göğüs dikleştirme estetiği, göğüs büyütme yapılır mı?

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme işlemi mümkündür ve uygun hastalarımızda bu yöntemi kullanmaktayız. Esas itibariyle, kişinin kendi vücuduna ait, yabancı olmayan bir doku ile göğüs büyütmenin avantajları vardır.

Ancak bu büyütme işleminin kalıcılığı konusunda, silikon protezler ile kıyaslandığında bir dezavantaj mevcut olduğu unutulmamalıdır.

meme yağ enjeksiyonu