İle Kalıcı Kaşlara Sahip Olun

Kaşlar insan yüzündeki en önemli estetik unsurlardan bir tanesidir. Kaşlarda yapılacak en ufak değişiklikler bile kişinin ifadesini, görünümünü çok ciddi şekilde değiştirebilmektedir. uygulamalarında edindiğimiz tecrübeler ve bilgi birikimleri sayesinde bugün kapsamında kaşlara yönelik olarak istediğimiz müdahaleleri yapabilmekteyiz. Hangi sebeple olursa olsun dökülmüş olan kaşları yeniden oluşturabildiğimiz gibi, mevcut kaş yapısını yapacağımız ile kalınlaştırabilmekte yada kaşları istediğimiz estetik formda kalıcı olarak yeniden oluşturabilmekteyiz. Kaş ekiminin başarısında estetik cerrahınızın deneyimi ve sanatsal bakış açısı son derece önemlidir.

kimlere yapılabilir?

bu işlemin gerçekleştirilmesine engel bir sağlık problemi olmayan erkek yada kadın tüm bireylere güvenli bir şekilde uygulanabilir.

Kaş ekimi ile neler yapılabilir?

Kaş ekimi işlemi ile her ne sebeple olursa olsun tamamen dökülmüş kaşlar yeniden oluşturulabilir yada mevcut kaşların şekli ve kalınlığı, yoğunluğu istediğimiz şekilde değiştirilebilir. Ayrıca kaş bölgesine yapılmış olan kalıcı makyaj yada dövmeler, yara izleri kaş ekimi ile kapatılabilir.

Kaş ekimini kimler yapmalıdır?

Kaş ekimi mutlaka ve Fue konusunda deneyimli bir uzmanı ve ekibi tarafından yapılmalıdır.

Kaş ekimi nasıl yapılır ve sürer?

Kaş ekimi tıpkı gibi lokal anestezi altında yapılır. Saç köklerinin alınacağı 8-10cm uzunluğunda 1-2cm genişliğinde bir alan traş edilir. Kökler bu alandan FUE yöntemiyle tek tek alınarak hazırlanır. Kişinin isteklerine göre planlanmış ve çizimi yapılmış olan kaş bölgesinde uygun açılarda hazırlanan kanallara kökler teker teker yerleştirilir. İki taraflı tam kaş ekimi yaklaşık 1,5-2 saat sürerken, kısmi kaş kayıplarında yapılacak kaş ekimi yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir. İşlemden sonra kişi normal günlük hayatına hiçbir kısıtlama olmaksızın dönebilmektedir.

Nasıl bir kaş şekli planlanmalıdır?

Estetik açıdan çekici bir kaş görüntüsünün standartları ve formu belirlenmiştir. Yüz estetiğindeki tecrübelerime ve estetik anlayışıma bağlı olarak kaş ekimi planlaması sırasında ben aktif olarak önerilerde bulunmaktayım, ancak en az benim önerilerim kadar önemli olan diğer bir unsur, kişinin isteklerinin iyi anlaşılmasıdır. Bu sebeple planlama sırasında en iyiyi yakalayabilmek adına defalarca çizim yapılarak, istenen kaş formu ve şekli belirlenmektedir. Bu çizimlere kaş ekimi yapılacak kişide aktif olarak katılmaktadır.

Kaş ekimi sonrası süreç nasıldır?

Kaş ekimi sonrasında ilk bir haftalık süre içinde, ekim yapılan alanda küçük pullanmalar olur ve birinci haftanın sonunda bu pullanmalar ortadan kaybolur. 4-6 hafta içinde ekilen kaşlarda dökülme olabilir, ardından köklerden yeniden kaşlar çıkmaya başlar ve 6 aylık bir süreçte artık kendi kaşlarınıza tamamıyla kavuşmuş olursunuz. İşlem sonrası saç köklerinin alındığı alanda ise en ufak bir iz dahi kalmamaktadır.