bir destekleyici tedavi yöntemidir ve hiçbir zaman saç ekiminin yerini tutamaz veya yerine kullanılamaz. Saç mezoterapisinin temel felsefesi, saçın ihtiyacı olan her türlü protein, mineral, element ve tamir edici bileşiklerin doğrudan saç köküne verilmesidir. Böylece saçın kökünün tüm ihtiyaçları direk olarak karşılanmış olur. Uygun hasta seçildiğinde son derece başarılı bir yöntemdir ve iyi sonuçlar alınmaktadır.

için kullanılan farklı karışımlar var mıdır ?

Saç mezoterapisi uygulayıcı tarafından hazırlanabilir yada en uygun oranlarda hazırlanmış kokteyl karışımları tercih edilebilir. kliniğimde Avrupa ve Amerika’da güvenle kullanılan, etkinliği gösterilmiş ve kabul edilmiş hazır mezoterapi karışımları kullanmaktayım. Her bu karışımlar diğerlerine göre daha maliyetli olsa da hasta güvenliği açısından hazır karışım kullanmayı daha doğru bulmaktayım.

Saç mezoterapisi kimlere uygulanır ?

Saç mezoterapisi saçlarında cansızlık ve dökülme problemi bulunan erkek veya kadın tüm bireylere uygulanabilir. İşlem dökülmüş saçların yeniden çıkmasını sağlamaz dolayısıyla bir kellik tedavi yöntemi değildir. Ancak dökülmeyi yavaşlatır veya durdurur dolayısıyla kellik sürecini uzatır. Ayrıca sonrasında ekilen saçların daha iyi beslenmesi ve ekim sonucunun daha iyi duruma getirilmesi içinde saç mezoterapisi kullanılır.

Saç Mezoterapisinden ne beklenmelidir?

Saçların canlanması, kuvvetlenmesi
Saç karakterinin daha iyi duruma gelmesi
Dökülmenin azalması ve durması
Saç kökünün beslenmesi, saç mezoterapisiyle elde edilebilecek kazanımlardır.

Saç mezoterapisi ve kim tarafından uygulanır ?

Saç mezoterapisi mutlaka bir veya bu konuda eğitim görmüş bir hekim tarafından uygulanmalıdır. İşlem sırasında mevcut kokteyl çok ince bir enjektör yardımıyla saç köklerine verilir. İşlem yaklaşık 20dk. kadar sürer. Kullanılan kokteylin saçlı deride en uygun lokalizasyona verilmesi gerek işlemin başarısı gerekse işlem sırasında hastanın ağrı hissinin en aza indirilmesi açısından son derece önemlidir. Bu sebepledir ki saç mezoterapisi basit bir uygulama değildir, hekimin el becerisi bu noktada önem kazanmaktadır. Uygulamanın konunun uzmanı bir hekim tarafından yapılması kaçınılmazdır.

Saç Mezoterapisinde kaç seans uygulama gerekir?

Uygulanacak seans sayısı tamamen kişinin ihtiyaçlarına göre değişir. Ancak kliniğimde genellikle haftada bir yapılacak 4 seanslık bir uygulamadan sonra, 15 günde bir yapılacak 2 uygulama eklemekteyim. Sonrasında ise 3 ayda bir yapılacak tek seanslık uygulamalar ile elde edilen sonucun devam ettirilmesini sağlamaktayım. Kişinin problemine ve elde edilen sonuca göre bu idame uygulamaları ayda bir yada 6 ayda bir olabilmektedir. Yani tedavi tamamen kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenir.