Kampanya ve Duyurularımız

Yaza Selülitsiz Girin! – Selülit Tedavisi

By Şubat 12th, 2018 No Comments

Nedir?

Cildin epidermis tabakasında portakal kabuğuna benzetilen bir görünümle ortaya çıkan cilt problemine denir.  Tıp dilindeki adı hidrolipodistrofi olan selülit, cildinizi iki parmağınızla kıstırdığınızda üzerinde göreceğiniz düzensiz girinti ve çıkıntılarla kendini gösterir.

dokusu içi yağ hücreleriyle dolu dayanıklı bir doku ve su ve tuz moleküllerinden oluşan ikinci bir dokudan meydana gelir. Oluşum sürece aşamalı olan Selülitin vardır.

Selülitin Nedenleri

Selülit genetik kaynaklı olabilmektedir. Yani aile geçmişinizde selülit yaygınsa sizde de görülme olasılığı yüksektir. Selülitin önemli nedenlerinden biri de hormonal bozukluklardır. Kan dolaşımının yeterli seviyede olmaması da selülite neden olabilir. Selülitin önemli sebeplerinden biri de toksin atımını engelleyen kabızlıktır.  Ayrıca kötü beslenme, çok yağlı yiyecekler tüketme, kahve kola gibi aşırı derecede kafein tüketimi de selülit oluşumunda etkili olabilmektedir.

Selülit

Selülit, bacak estetiğini önemli ölçüde bozarak oldukça kötü bir görünüm oluşturmaktadır. Bu nedenle kadınların selülitlerden kurtulmak üzere tedavi arayışları yaygın bir ihtiyaçtır. Selülit doğru beslenme, spor, düzenli selülit uygulamaları gibi etkilerle azaltılabilir ve oluşumu engellenebilir bir cilt problemidir. Bol bol su içmek, vücuttan toksin atan çilek, turp, lahana, maydanoz, kereviz gibi sağlıklı besinleri daha fazla tüketmek, kan dolaşımını hızlandırmak üzere spor yapmak, kalça ve bacak bölgesine dairesel hareketlerle masaj yapmak selülit riskini azaltabilir. Ancak böyle engelleyici ve selülit giderici önlemlerin yanında bu konuda uzmanlaşmış tedavi yöntemlerinden yararlanmak gerekir.

dr aesthetic’te Selülit

Bacak ve kalça bölgesine dairesel hareketlerle uygulanan selülit tedavisiyle selülitlerinizden kurtulmanızı hedefleyen bir tedavi uygulamaktayız. Venüs freeze adlı cihazın yardımıyla darbeli magnetik akım ve multipolar uygulamasıyla selülit yapılmaktadır. Kliniğimizde 8 seans süren ve her biri 20 dakika olan sonunda daha güzel bacakların keyfini sürebilirsiniz.

Leave a Reply

Menu

Şimdi Arayın